Motywacja do nauki wśród uczniów klas 4-8.

• WYBITNA RELACJA

Uczenie się i nauczanie: "2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym, co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie."

Dodano: 15.04.2021

Podczas lekcji informatyki odbywały się dyskusje klasowe, dotyczące motywacji. Uczniowie wykorzystując programy komputerowe przedstawiali swoje opinie. Dodatkowo zorganizowaliśmy ankietę, w której zapytaliśmy uczniów co ich motywuje do nauki? Celowo zadaliśmy pytanie otwarte, aby nasi koledzy i koleżanki mogli udzielić szczerej odpowiedzi nie sugierując się żadnymi wskazówkami. Większość uczniów wskazała, iż najbardziej motywują do nauki ich oceny, plany na przyszłość, nauczyciele i rodzice. Uważamy, że są to dobre motywatory, ale należy zwrócić uwagę, aby nasi uczniowie zrozumieli, że uczniów powinna motywować szczególnie chęc posiadania jak największej wiedzy i samorozwój. Po przeanalizowaniu wszystkich odpowiedzi i konsultacji z nauczycielami, zaproponowaliśmy rozmowy na godzinie z wychowawcą poświęcone celom, sposobom i technikom uczenia się oraz motywacji do nauki. Ponadto przygotowaliśmy filmik przedstawiający wyniki naszej ankiety oraz sposoby na dobrą organizację samodzielnej nauki w domu. Filmik został zamieszczony na stronie szkoły i fanpagu. Ponadto, będzie służył jako temat wyjściowy do rozmów o motywacji.

W realizację wyzwania byliśmy zaangażowani my, plus nasz opiekun oraz uczniowie klas 4-8 uczestniczący w ankiecie i ich nauczyciele.

Nie napotkaliśmy na żadne kłopoty.

Naszym sukcesem są ciekawe i otwarte rozmowy klasowe. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich sukcesach i porażkach edukacyjnych. Dzielili się swoimi doświadczeniami związanym z motywacją, były to bardzo inspirujące rozmowy.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania