NASZE WSPÓLNE PLANY

• WYBITNA RELACJA

Działania uczniów i uczennic: "1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania, które umieszczamy w planie pracy."

Dodano: 09.05.2021

Realizacja wyzwania przebiegała w trzech etapach.

W pierwszym etapie dziewczyny z zespołu projektowego przygotowały arkusz ankiety. Ankieta przeprowadzona została we wszystkich klasach. Justyna i Amelia opracowały i przedstawiły wyniki.

Drugim etapem było przeprowadzanie wywiadów. Wywiady przeprowadzane były z dwoma grupami dziewcząt będącymi reprezentantkami klas. Jedną grupę stanowiły uczennice zaangażowane i aktywnie uczestniczące w działaniach Samorządu Wychowanek. Drugą grupę stanowiły dziewczyny, które niechętnie podejmują dodatkowe działania i nie angażują się w życie klasy i szkoły. Chciałyśmy dowiedzieć się co nas motywuje a co jest przyczyną braku chęci do podejmowania nowych wyzwań i zadań.

Trzecim etapem była możliwość oddania swojego głosu - propozycji do samorządowej skrzynki oraz wspólne dyskusje podczas podczas społeczności.

W realizację wyzwania, oprócz zespołu projektowego zaangażowane były niemal wszystkie dziewczyny. Każda z nich miała prawo wypowiedzieć się w jaki sposób i w jakie działania Samorządu Wychowanek chciałaby się zaangażować.

Najtrudniejszym etapem było przeprowadzanie wywiadów. Niektóre z dziewczyn wstydziły się lub nie chciały się wypowiadać. Jednak bezpośrednia rozmowa dała nam możliwość dopytania, zachęcenia i dojaśnienia niektórych kwestii.

Trudnym zadaniem było również opracowywanie wyników badań i na ich podstawie tworzenie zaleceń do planu pracy Samorządu.

Niewątpliwym sukcesem tego wyzwania była możliwość dotarcia do wszystkich dziewczyn. Bezpośrednia rozmowa i ciekawe pomysły.

Diagnoza pozwoliła nam określić nasze wspólne, najważniejsze potrzeby. Po opracowaniu wyników w pierwszej kolejności zdecydowaliśmy się na realizację:

• kącika relaksu oraz muzyki podczas przerw
  • dnia "Halloween" ze wspólnymi strachami, wróżbami i przepowiedniami,
  • działań wolontariackich na rzecz schroniska dla bezpańskich zwierząt "PsiTul" w Zabrzu
Inne pliki związane z realizacją wyzwania