Spotkanie on-line z radnym gminy Rokietnica

Działania uczniów i uczennic: "4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji."

Dodano: 14.03.2021

Uczniowie najstarszej klasy opracowywali projekty dotyczące potrzeb ludzi młodych w naszej miejscowości. Kolejnym etapem było przedstawienie pomysłów osobie decyzyjnej w naszej gminie. Zaprosiliśmy radnego gminy Rokietnica na spotkanie.

2 lutego odbyło się spotkanie w formie on-line z panem Ryszardem Ćwirlejem. Podczas rozmowy poznaliśmy tajniki pracy pisarza, dziennikarza oraz radnego gminy.

Pan Ryszard Ćwirlej jest autorem kilkunastu powieści kryminalnych. Z niezwykłą pasją opowiadał nam o swojej pracy. Poznaliśmy etapy powstawania powieści, proces zbierania materiałów oraz dowiedzieliśmy się co powstaje pierwsze: fabuła czy tytuł książki. Pan Ryszard Ćwirlej ma na swoim koncie kilka prestiżowych nagród, m.in zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść “Śliski interes” oraz “Tylko umarli wiedzą”.

Nasz gość jest również wykładowcą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i pracował w radio jako dziennikarz. Jak się okazało, ma niezwykle cenną wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia audycji radiowych. Z radością przyjęliśmy propozycję aby w szkole zorganizować szkolenie w zakresie montowania audycji radiowych dla zespołu radia Szkolna Planeta. Podczas spotkania podjęliśmy najważniejszy dla nas temat - naszej miejscowości i jej rozwoju. Dowiedzieliśmy się jakie obowiązki ma radny gminy, z jakimi prawami mieszkańcy mogą się do niego zgłaszać. Przedstawiliśmy również nasze działania oraz pomysły.

Podsumowując, to było bardzo inspirujące i ważne spotkanie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Ryszardowi Ćwierlejowi za poświęcony nam czas.

• cały zespół klasy VIII przygotowywał się do spotkania, opracowywali potencjalne pytania do zadania gościowi
  • dyrekcja szkoły - uczestniczyli w spotkaniu on-line

Najtrudniejszą sprawą było rozpoczęcie dyskusji i zadawania pytań ponieważ uczniowie byli skrępowani, a spotkanie on-line nie ułątwiało nawiązania kontaktu.

Poza tym spotkanie przebiegło sprawnie.

Osiągnęliśmy dwa bardzo ważne sukcesy: po pierwsze pan Radny obiecał wspierać nasze wysiłki w kierunku utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy , drugi sukces to obietnica szkolenia z zakresu montowania audycji radiowych. Pan Ćwirlej obiecał osobiście przyjść i przeszkolić uczniów.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania