DIAGNOZA POTRZEB I ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓ

Działania uczniów i uczennic: "1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania, które umieszczamy w planie pracy."

Dodano: 08.06.2021

W formularzu google zadaliśmy trzy otwarte pytania do uczniów i napisaliśmy do nich wiadomość:

Drodzy Uczniowie!

Chcielibyśmy się dowiedzieć, w jaki sposób możemy ulepszyć funkcjonowanie naszej szkoły.

Mimo że ze względu na sytuację epidemiologiczną nie możemy się w niej spotykać, to myślimy przyszłościowo. Nie możemy teraz działać, ale możemy zaplanować nasze działania. Mamy nadzieję, że wskażecie nam kierunek.

Porozmawiajcie na godzinie z wychowawcą o swoich pomysłach, propozycjach zmian, jakie chcielibyście wprowadzić w życie społeczności szkolnej. Napiszcie również, co powinno pozostać w takiej formie jak dotychczas oraz jakie oczekiwania macie wobec Samorządu Uczniowskiego.

Wychowawcę prosimy, aby Wasze ustalenie umieścił w formularzu.

W realizację zaangażowali się wychowawcy klas, samorządy klasowe, opiekunowie samorządu.

Najtrudniej było przekonać uczniów, że muszą myśleć przyszłościowo, że obecna sytuacja nie będzie trwać wiecznie. Wielu uważało, że bez sensu jest myśleć o zmianach w naszej szkole w trakcie uczenia się w domu. Większość chciała wrócić do normalności i uważała, że to jest największa, potrzebna zmiana.

Cieszymy się ogromnie z efektu diagnozy i ze zmian, które czekają naszą szkołę już niebawem. Cieszymy się, że dopingują nas w tych działaniach; dyrekcja, nauczyciele, a co najważniejsze-koleżanki i koledzy.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania