" Trochę o zdrowym żywieniu, czyli krótkie spotkanie z dietetykiem"

Komunikacja i media: "3. Organizujemy szkolną debatę angażującą przedstawicieli całej społeczności szkolnej (uczniów, nauczycieli, dyrekcji, pracowników, rodziców) na ważny dla nas temat."

Dodano: 13.05.2021

Kolejne wyzwanie, które zrealizowaliśmy zmieniło swój charakter podczas realizacji. Mianowicie, w klasach odbywały sie debaty dotyczące aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania podczas edukacji zdalnej. Uczniowie byli jednomyśli, iż częściej sięgają po różnego rodzaju przekąski i zdecydowanie mnie są aktywni sportowo. Zdecydowaliśmy, iż należy to zmienić. Podjeliśmy decyzję, że zaprosimy dietetyka z którym porozmawiamy o prawidłowym żywieniu. Odbyły się dwa spotkania. Oba spotkania odbyły się online na platformie MS Teams. Podczas drugiego spotkania uczniom towarzyszyli rodzice i zaproszeni nauczyciele. Wszyscy mogli żywo włączyć się w dyskusję na temat odżywiania i aktywności fizycznej. Dodatkowo z okazji uchwalenia Konstytucja 3 Maja zaprosiliśmy całą społeczność przedszkolną i szkolną do projektu "Aktywni dla Ojczyzny i własnego zdrowia". Zadanie polegało na włączeniu się w aktywność ruchową poprzez:bieg, jazdę na rowerze,wrotkach, rolkach, hulajnodze czy spacerze, naszym celem było uzbieranie 230 kilometrów na 230 rocznice Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasza społecznośc wykazała się dużą aktywnością i przekroczyliśmy ponad 230 kilometrów. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mogli stacjonarnie rozmawiać z wychowawcami o swoim żywieniu i aktywności. Dodatkowo, jeśli pandemia nam pozwoli to pod koniec obecnego roku szkolnego spotkamy się wszyscy na warsztatach i debacie z panią dietetyk Adrianną Wittbrodt, zachowując odpowiednie wytyczne epidemiologiczne.

W realizację wyzwania była zaangażowana cała społeczność przedszkolna i szkolna.

Najtrudniejsze były pierwsze debaty klasowe, następnie ustalenie spotkań w szerszym gronie i dyskusje na temat naszego odżywiania.Wszystko odbywało się online.Nasza realizacja jeszcze trwa, czekamy na powrót do szkoły i spotkanie w "wielkim gronie' i wspólne debatowanie.

Z przyjemnością możemy przyznać,że największy nasz sukces to zaangażowanie całej naszej społeczności w proponowane działania. Obserwujemy, że to co robimy ma ogromny wpływ na nasze lokalne środowisko.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania