" Trochę o zdrowym żywieniu, czyli krótkie spotkanie z dietetykiem"
Komunikacja i media: "3. Organizujemy szkolną debatę angażującą przedstawicieli całej społeczności szkolnej (uczniów, nauczycieli, dyrekcji, pracowników, rodziców) na ważny dla nas temat."
status:
zaakceptowana
ostatnia zmiana statusu:
2021-05-13 12:30
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:
Kolejne wyzwanie, które zrealizowaliśmy zmieniło swój charakter podczas realizacji. Mianowicie, w klasach odbywały sie debaty dotyczące aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania podczas edukacji zdalnej. Uczniowie byli jednomyśli, iż częściej sięgają po różnego rodzaju przekąski i zdecydowanie mnie są aktywni sportowo. Zdecydowaliśmy, iż należy to zmienić. Podjeliśmy decyzję, że zaprosimy dietetyka z którym porozmawiamy o prawidłowym żywieniu. Odbyły się dwa spotkania. Oba spotkania odbyły się online na platformie MS Teams. Podczas drugiego spotkania uczniom towarzyszyli rodzice i zaproszeni nauczyciele. Wszyscy mogli żywo włączyć się w dyskusję na temat odżywiania i aktywności fizycznej. Dodatkowo z okazji uchwalenia Konstytucja 3 Maja zaprosiliśmy całą społeczność przedszkolną i szkolną do projektu "Aktywni dla Ojczyzny i własnego zdrowia". Zadanie polegało na włączeniu się w aktywność ruchową poprzez:bieg, jazdę na rowerze,wrotkach, rolkach, hulajnodze czy spacerze, naszym celem było uzbieranie 230 kilometrów na 230 rocznice Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasza społecznośc wykazała się dużą aktywnością i przekroczyliśmy ponad 230 kilometrów. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mogli stacjonarnie rozmawiać z wychowawcami o swoim żywieniu i aktywności. Dodatkowo, jeśli pandemia nam pozwoli to pod koniec obecnego roku szkolnego spotkamy się wszyscy na warsztatach i debacie z panią dietetyk Adrianną Wittbrodt, zachowując odpowiednie wytyczne epidemiologiczne.
Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?
W realizację wyzwania była zaangażowana cała społeczność przedszkolna i szkolna.
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?
Najtrudniejsze były pierwsze debaty klasowe, następnie ustalenie spotkań w szerszym gronie i dyskusje na temat naszego odżywiania.Wszystko odbywało się online.Nasza realizacja jeszcze trwa, czekamy na powrót do szkoły i spotkanie w "wielkim gronie' i wspólne debatowanie.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?
Z przyjemnością możemy przyznać,że największy nasz sukces to zaangażowanie całej naszej społeczności w proponowane działania. Obserwujemy, że to co robimy ma ogromny wpływ na nasze lokalne środowisko.
Jolanta Podwysocka
Mentor
Informacja zwrotna
13.05.2021 12:30
0