Zorganizowanie zajęć na temat wyborów dla klas 3

Wybory i kwestie formalne: "3. Starsi uczniowie lub przedstawiciele władz SU organizują zajęcia na temat wyborów dla swoich młodszych kolegów."

Dodano: 04.05.2021

Prezentacja została przeprowadzona w formie on-line. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas trzecich. Osobą prowadzącą był jeden uczeń klasy siódmej, natomiast osobą odpowiedzialną za przygotowanie prezentacji były dwie uczennice: jedna z klasy szóstej, a druga z klasy siódmej.

Prezentacja została przedstawiona w formie slajdów w programie PowerPoint.

Uczeń prowadzący zadawał pytania uczniom na temat pojęcia wyborów, prowadził z nimi dialog i prezentował informacje na temat pracy samorządu uczniowskiego.

Uczniowie klas trzecich aktywnie udzielali odpowiedzi.

Został przygotowany quiz w formie Kahoota, podsumowujący wiedzę uczniów.

W realizację zostały zaangażowane cztery osoby: Zosia, która stworzyła prezentację w PowerPoincie, Julian, który przeprowadził lekcję oraz Blanca, która stworzyła pytania do Kahoota oraz koordynatorka Projektu, która ustaliła termin przeprowadzenia lekcji.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?:
Najtrudniejsze było samo przeprowadzenie lekcji online, ponieważ uczeń napotkał problemy techniczne związane z Internetem.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?:

Za sukces zdecydowanie uważamy zgranie większości zespołu i umiejętność sprawnego podziału zadań. Oczywiście największym sukcesem była świetnie przeprowadzona lekcja, która zainteresowała młodszych uczestników.

Pliki dokumentujące realizację wyzwania: