Korepetycje "Od uczniów dla uczniów"

Uczenie się i nauczanie: "4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego)."

Dodano: 19.04.2021

Realizacja wyzwania przebiegła sprawnie. Na samym początku zapytałyśmy się pani dyrektor o to czy możemy udostępnić platformy Teams uczniom, którzy udzielaliby korepetycji. Następnie zadałyśmy pytanie nauczycielom czy uczniowi, który zdecyduje się przeprowadzić lekcje będzie mógł dostać wynagrodzenie w postaci plusa z aktywności bądź oceny.

Później rozpoczęłyśmy poszukiwania korepetytorów. Zapytałyśmy się naszych kolegów i koleżanek czy są chętni dawać korepetycje. Zgłosiły się do nas cztery osoby. Po uzgodnieniach dodałyśmy post z tygodniowym planem o korepetycjach na naszym Samorządowym fb.

Zaangażowani w realizację wyzwania byli: dyrekcja, nauczyciele, samorząd uczniowski, uczniowie.

Uważamy, że wyzwanie nie było trudne, nie miałyśmy z nim żadnych trudności.

Starałyśmy się pomóc uczniom, którzy mają problem ze zrozumieniem pewnego materiału. Pomimo tego, że w korepetycjach nie wzięło udziału dużo osób jesteśmy dumne, że zagwarantowałyśmy pomoc w czasie nauki zdalnej.