Form dyskusyjne Samorządu Uczniowskiego SP3 Rakszawa

Podejmowanie decyzji: "3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły), żeby wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły)."

Dodano: 31.03.2021

Przy realizacji wyzwania napotkałyśmy wiele przeszkód, które uniemożliwiły nam

w pewnym stopniu jego realizacje. Były to przeszkody wynikające głównie z

trwającej pandemii koronawirusa na świecie. Pomimo tych przeciwności losu

udało nam się utowrzyć forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów,

rodziców i nauczycieli. Widnieje ono na Facebooku pod nazwą "Forum Dyskusyjne

Samorządu Uczniowskiego SP3". Aby nasze forum wyglądało estetyczniej Zuzanna D.

stworzyła tło w programie graficznym - Gimp. Chciałyśmy, aby na tle widniały

rzeczy szczególnie związane z naszą szkołą, takie jak np. Papież

Jan Paweł II, który jest patronem szkoły, do której uczęszczamy oraz informacja,

w jakim celu została stworzona grupa. Aby móc upublicznić ją społeczności szkolenej potrzebny

był regulamin korzystania z niej, tak aby określić, jak z niej korzystać i przedstawić

prawa i obowiązki panujące na niej. W jego wykonaniu pomogła nam nauczycielka

języka polskiego, która przygotowała go z największą uwagą i dokładnością.

Później przy pomocy Pana od informatyki zamieściliśmy go na forum tak, aby

każda osoba chcąca dołączyć do niego, musiała najpierw zaakceptować rzeczony

regulamin. Ostatnim krokiem było wypromowanie naszego forum wśród społeczności szkoły.

Zrobiłyśmy to poprzez wysłanie linka do niego na dzienniku

elektronicznym oraz wstawienie posta promującego na główną stronę naszej szkoły.

Zaangażowane w realizacje wyzwania spoza zespołu były:

Nauczycielka j. polskiego, która pomagała w przygotowaniu regulaminu dotyczącego forum dyskusyjnego Samorządu Uczniowskiego SP3.

Nauczyciel informatyki, który umieścił sporządzony regulamin na powstałym forum, by każda nowa osoba chcąca dołączyć do grupy mogła się zapoznać z przepisami w niej istniejącymi.

Najtrudniejszym w realizacji wyzwania była panująca pandemia i związane z nią obostrzenia. Nie mogliśmy spotkać się osobiście by ustalić co będzie zamieszczone na powstałym forum i co dokładnie ma zawierać powstały regulamin. Wszystkie nasze przemyślenia w pierwszej kolejności ustalałyśmy przez portal społecznościowy. Brak osobistego kontaktu z panią od j. polskiego było również dla nas dużą komplikacją, jednak pomimo tych wszystkich przeszkód udało nam się zrealizować zaplanowane działania i wymyślone pomysły powstałe w wyniku burzy mózgów wcielić w życie.

Uważamy że sukcesem w realizacji tego wyzwania było stworzenie forum dyskusyjnego naszej szkoły na stronie facebooka, ponieważ ze względu na pandemię jaka teraz panuje nie byłyśmy w stanie spotkać sie w szkole i utworzyć forum razem widząc siebie i móc dogadać każdy szczegół. Pomimo tego, komunikując się poprzez portal społecznościowy i dogadując każdą rzecz stworzyłyśmy forum. Dzięki pomocy pani od języka polskiego udało nam się również stworzyć regulamin, który pan od informatyki zamieścił na forum w taki sposób, aby każdy kto chciałby dołączyć musiałby zgodzić się i zaakceptować ten regulamin. Dużym sukcesem dla nas było to, że dzięki temu forum będziemy mogli się dzielić pomysłami z całą szkołą a także cała społeczność uczniowska wraz z rodzicami i nauczycielami będzie mogła dzielić się swoimi opiniami na temat danych idei. Każdy członek forum będzię mógł również zaproponować różorodne działania i akcje, które można wcielić w życie, aby nasza szkoła mogła lepiej funkcjonować.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania