WYBIERAMY RADĘ SAMORZĄDU WYCHOWANEK

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 25.02.2021

0

0

Kiedy odbyły się wybory?
Wybory odbyły się 9 października 2020r.
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

1.      We wrześniu ogłosiłyśmy termin wyborów i poprosiłyśmy aby zgłaszać swoje kandydatury do Rady Samorządu;

2.      Każda z kandydatek musiała zebrać poparcie co najmniej od 10 osób, aby móc wystartować. mogły być to osoby dorosłe lub dziewczyny. chciałyśmy aby nasze wybory były jak najbardziej podobne do prawdziwych.

3.      Kandydatki przygotowały plakaty, aby zaprezentować swój program wyborczy i siebie;

4.      Odbyła się prezentacja kandydatek. Kandydatki przedstawiały swój program oraz prezentację multimedialną.

5.      Debata wyborcza, która była bardzo burzliwa. Pojawiały się pytania o program poszczególnych kandydatek ale padały również trudne pytania, dotyczące trudności ze wspólpracą lub komunikacją.

6.      Wybory - POWSZECHNE to znaczy, że każdy uczeń ma prawo do udziału w glosowaniu., RÓWNE bo każdy uczeń ma jeden głos, BEZPOŚREDNIE – każdy głosuje osobiście, TAJNE bo wybór jest anonimowy, WIĘKSZOŚCIOWE – bo wybory wygrywa kandydat, który otrzymał najwięcej głosów . Oczywiście we wcześniej przygotowanym lokalu wyborczym. Komisja wyborcze przygotowała karty wyborcze i sprawozdawcze, przeprowadziła pogadankę na temat zasad wyborów oraz ich przebiegu. Podczas wyborów zwracano szczególną uwagę na zasadę tajności dlatego w lokalu, oprócz komisji mogły przebywać tylko 2 osoby. W wyznaczonych godzinach każda z dziewczyn miała prawo oddać głos na swoją kandydatkę.

Niestety kilka dziewczyn w tym czasie przebywało w izolacji ze względu na chorobę ale i to nam nie przeszkadzało. Komisja odwiedziła je z urną i kartami do głosowania.

Musimy się jeszcze pochwalić. Pan Remik, nasz nauczyciel matematyki zrobił nam piękną, prawdziwą urnę wyborczą.

LINKI : https://www.youtube.com/watch?v=cAKA0Xy_Bqk

https://www.youtube.com/watch?v=mK7hh81rZK8

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?
W realizacji wyzwania była zaangażowana cała społeczność wychowanek. Część wychowanek tworzyła sztab wyborczych i pomagała w kampanii (przeprowadzały wywiady, nagrywały filmiki i przygotowywały debatę i lokal wyborczy). Druga część tworzyła komisję wyborczą, która zajmowała się przygotowaniem lokalu, urny wyborczej, przeprowadzeniem wyborów, liczeniem głosów i podaniem do publicznej wiadomości.
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Najtrudniejsze dla nas jest napisanie relacji, wolimy działać!

Ciężko było również odpowiadać na niektóre pytania, a także stresujące było przedstawianie swojego programu wyborczego przed całą społecznością. 

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?
Jesteśmy bardzo zadowolone z tego że udało nam się przygotować i przeprowadzić debatę wyborczą. Bo to nie było proste. Dzięki temu wybory były w pełni demokratyczne a dziewczyny podjęły odpowiedzialne decyzje .

Galeria zdjęć

Pliki dokumentujące realizację wyzwania:

Podobało Ci się

Komentarze