Ludzie listy piszą... 35tkowy listonosz

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 12.02.2021

Zastanawialiśmy się dlaczego komunikacja międzyklasowa nie jest swobodna. Dlaczego nie wszyscy uczniowie przekazują informacje po zebraniach. Dlaczego uczniowie są mało zaangażowani. Doszliśmy do wniosku, że to właśnie brak dobrej komunikacji na codzień powoduje, że zaangażowanie maleje. Zdecydowaliśmy odświeżyć skrzynkę, która do tej pory służyła do składania zażaleń i skarg anonimowych, ale rzadko kto coś do niej wrzucał. Chcemy aby to było nasze główne narzędzie w codzienności do przekazywania sobie i formacji z zebrań, wiadomości międzyklasowych, będzie to miejsce również na niepokojące sygnały oraz pomysły na nasze szkolne życie. Każdy będzie mógł skorzystać z tego narzędzia: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy. Jedna osoba z SU będzie odpowiedzialna za codziennie sprawdzanie i dostarczanie wiadomości. Co spowoduje, że będziemy mieli pewności iż każdy jest poinformowany oraz będziemy mogli od razu działać i zachęcać do brania udziału w fajnych projektach.

Spoza projektu zaangażowana była Pani Dyrektor paź Pani psycholog, która do tej pory była głównym odbiorcą wiadomości ze skrzynki.

Najtrudniej było określić nazwę dla skrzynki, tak aby przyciągała uczniów i pomogła nam odświeżyć pomysł i zachęcić uczniów do korzystania z tego miejsca.

Za sukces uważamy nasze spotkanie robocze, które odbyło się w ferie zimowe. Do opracowania zasad i ulotki, które zawiśnie w klasie wykorzystaliśmy metody tworczego myślenia. Zaczerpnęliśmy inspiracji z metodyki design thinking i wykorzystaliśmy nasze talenty do opracowania grafiki. Dobrze nam się współpracuje i spędza czas to też jest spory sukces

Inne pliki związane z realizacją wyzwania