PLAN DZIAŁAŃ

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 27.01.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Debata odbyła się we wrześniu 2020 r., kiedy odbywała się nauka stacjonarna. Zaplanowaliśmy debatę, w której kandydaci mieli możliwość zaprezentowania swojej osoby oraz planów związanych z pełnieniem funkcji w Samorządzie Uczniowskim.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Zaplanowaliśmy, że od stycznia 2021 r. będą odbywały się regularne spotkania z dyrekcją. Omawiane będą bieżące sprawy dotyczące działalności Samorządu Uczniowskiego. Podczas nauki zdalnej będą to spotkania poprzez wideokonferencje na Zoom lub Microsoft Teams, jeśli będzie możliwość powrotu do nauki stacjonarnej, spotkania będą odbywały się stacjonarnie minimum raz w miesiącu.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

W kwietniu 2021 r. planujemy zorganizować noc integracyjną, tzw. noc filmową dla uczniów naszej szkoły. Oprócz oglądania filmów, uczniowie będą mieli okazję zmierzyć się podczas rozgrywek sportowych oraz gier planszowych. Jeśli powrót do nauki stacjonarnej nie będzie możliwy, zorganizujemy Dzień Sportu Szkolnego, który odbędzie się na powietrzu, na boisku szkolnym. Odbędą się rozgrywki sportowe.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

W maju 2021 r. planujemy zagospodarowanie kącika dla uczniów. Za zgodą dyrekcji zagospodarujemy salę, która znajduje się przy nowo wybudowanej sali sportowej. Zamierzamy urządzić kącik czytelniczy oraz strefę relaksu, w której znajdą się m.in. wygodne pufy, na których będzie można wypocząć, np. podczas przerw. Planujemy także umieścić sprzęt grający, aby posłuchać muzyki lub zorganizować taneczne przerwy.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego).

Od lutego 2021 r. planujemy zorganizowanie korepetycji koleżeńskich. Zajęcia będą odbywały się stacjonarnie lub online, w zależności od sytuacji związanej z pandemią. Osoby potrzebujące wsparcia będą mogły zgłaszać się poprzez grupy, które mamy utworzone na messengerze oraz lub za pośrednictwem klasowych poczt elektronicznych. Jeśli wrócimy do nauki stacjonarnej, informacje będą pojawiały się także na tablicy ogłoszeń.