Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 15.12.2020

Kiedy odbyły się wybory?
30.09.2020 r.

Przygotowania do wyborów rozpoczęły się 14 września 2020 od ogłoszenia opiekuna samorządu, aby zgłaszali się chętni kandydaci. Ze względu na sytuację epidemiczną nie mogliśmy sobie pozwolić na debatę wyborczą, no więc kampania przedwyborcza została ograniczona do prezentacji plakatów wyborczych na korytarzach szkolnych. Zrezygnowaliśmy również z organizacji wyborów w lokalu wyborczym. Po naradzie z dyrektorem szkoły ustaliliśmy, że komisja wyborcza będzie chodzić od klasy do klasy, w których uczniowie będą mogli oddawać głosy bez opuszczania własnej ławki. Po głosowaniu komisja wyborcza oddała urnę komisji skrutacyjnej, która przeliczyła głosy i ogłosiła wyniki na gazetce szkolnej oraz stronie internetowej szkoły. Przewodniczącym Szkoły został uczeń klasy 4!:) Osób uprawnionych do głosowania było 207, w wyborach wzięło udział 180 uczniów, frekwencja wyniosła 86.9%.

Podczas przeprowadzania i organizacji wyborów pomagali nam uczniowie klas 8, którzy byli członkami komisji wyborczej, komisji skrutacyjnej oraz Dyrektor Szkoły, który służył radą i pomocą.

Według nas najtrudniejszym elementem organizacji wyborów była sytuacja epidemiczna i związane z nią obostrzenia. Nic nie wyglądało jak co roku; kampania wyborcza, debata a nawet samo głosowanie.

Cieszymy się, że pomimo wyjątkowo trudnej sytuacji wybraliśmy członków nowego Samorządu Uczniowskiego.

Pliki związane z realizacja tego wyzwania:
Pliki dokumentujące realizację wyzwania: