Plan działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 21.06.2021

status:
zaakceptowana

ostatnia zmiana statusu:
2021-06-21 22:12

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Planujemy przeprowadzić demokratyczne wybory, w których wybierzemy Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz innych członków Zarządu. Z uwagi na sytuację pandemiczną wybory odbędą się w wyjątkowej formie online. Każdy uczeń będzie mógł zagłosować na jednego z kandydatów. Kandydatem może być każdy uczeń z klas 4-8. Chcemy przeprowadzić wybory do końca września 2020 r.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Chcielibyśmy założyć skrzynkę mailową, z której moglibyśmy szybko skontaktować się ze wszystkimi uczniami, a także odbierać informacje o potrzebach uczniów. Jeśli to się nie uda, założymy tradycyjną skrzynkę potrzeb, która będzie umieszczona w widocznym dla wszystkich miejscu. Chcielibyśmy stworzyć kanał komunikacji do marca 2021 r.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.

Chcielibyśmy zorganizować spotkanie z absolwentami naszej szkoły oraz uczniami klas 8. Absolwenci mogliby podzielić się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z egzaminów, rekrutacji do szkół średnich i życia po szkole podstawowej. Spotkanie pozwoli oswoić się z wyzwaniami uczniom klas ósmych.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Chcemy zorganizować konkurs na zaaranżowanie przez uczniów jednej z sal lekcyjnej. Uczniowie będą mogli wysyłać swoje projekty zmian w sali, a propozycje zostaną poddane głosowaniu przez uczniów. Spotkanie odbędzie się w maju 2021 r.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego).

Chcemy zorganizować szkolną grupę wsparcia, w ramach której mocniejsi uczniowie będą pomagali słabszym. Najpierw przeprowadzimy ankietę i zbadamy potrzeby uczniów w jakim zakresie pomocy potrzebują. Na podstawie wyników ankiety przygotujemy odpowiednią grupę. Ankietę chcemy przeprowadzić najpóźniej do końca 1. półrocza.