Nasze plany

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 17.06.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Chcielibyśmy zorganizować prawdziwą debatę, w której kandydaci mogliby przeprowadzić swoją kampanie, przedstawić program i móc odpowiadać na pytania uczniów szkoły.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Chcielibyśmy, aby działania Samorządu były zdecydowanie bardziej widoczne. Mamy też świadomość, że za mało współpracujemy z nauczycielami i dyrekcją, więc planem B byłyby możliwe spotkania z dyrekcją szkoły. Chcielibyśmy się dowiedzieć jak finansowane są działania szkoły, na jakie pieniążki możemy liczyć, jak organizować naszą pracę. Dzięki takiej współpracy więcej rzeczy będzie możliwe.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Nasze działania chcemy wykonywać w porozumieniu z uczniami. Dlategi świetnie byłoby, jakby udało nam się dokonac takiej diagnozy i realnie rozmawiac ze społecznością szkoły o ich potrzebach.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.

Myślimy, że to będzie ogromne działanie, które możliwe będzie tylko dzięki zacieśnieniu współpracy z rodzicami i nauczycielami. To dla nas duże wyzwanie, które bardzo chcielibyśmy, aby się udało. Mamy plan, aby rozpocząć współpracę od nawiązania kontaktu z Radą Rodziców. Takie rzeczy jeszcze się u nas w szkole nie działy, więc czujemy, że to może być początek czegoś naprawdę wielkiego.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Chcemy zrobić ankietę, kórej wyniki zaprezentujemy nauczycielom. Przebadany miałby byc każdy uczeń szkoły (około 1200 uczniów). Chcielibyśmy to zrobić około marca 2021 roku.