Plan Działania Ix Lo

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 16.06.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Pragniemy w lutym przeprowadzić debatę, poprzedzającą wybory. Odbędzie się ona zdalnie na platformie Twitch. W razie problemów technicznych zostanie ona nagrana i wrzucona na YouTuba szkoły.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Pragniemy stworzyć kanał na platformie twitch, aby jednoczyć społeczność naszej szkoły podczas pandemii. Na nim odbywać się będą live'y z turniejów esportowych oraz innych eventów. Zaangażujemy w to SU oraz klasy mat-inf.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.

W naszej szkole chcemy zorganizować konferencję, na której odbędą się wykłady dotyczące prawidłowego powrotu do szkoły po pandemii. Nasi uczniowie będą mogli zasięgnąć opinii ekspertów, których zaprosimy. Całość odbyła się na naszej platformie Twitch.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Na początku roku przeprowadzimy ankietę wśród uczniów i spełnimy ich prośby na powstanie kącika filmowo dyskusyjnego, na który to pomysł padł już w zeszłym roku, lub innego miejsca. W przekształcaniu i powstawaniu tego obszaru zaangażowani będą chętni uczniowie.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego).

Chcemy zorganizować już wcześniej wspomnianą konferencję, która pozwoli naszym kolegom i koleżankom dobrze wrócić po pandemii do szkoły. Na tym wydarzeniu odbędą się wykłady radzące jak dobrze na nowo wdrożyć się w życie szkolne