Dzień Dziecka

Działania uczniów i uczennic: "3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas których każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia."

Dodano: 16.06.2021

Chcieliśmy aby wszyscy uczniowie właczyli się w przygotowanie wspólnego święta jakim jest dzień dziecka, zaproponowalismy aby każda klasa przygotowała konkurencje sportową dla kolegów i koleżanek, zorganizowaliśmy również akcje ,,dzieci dziecią" w dzień dziecka. Uczniowie poszczególnych klas przy pomocy rodziców przygotowali rożne przekąski, które można było zakupić za symboliczną złotówkę, udało nam sie zebrać 500zł ktore przekażemyna rzecz wybranej akcji charytatywnej

WWrealizacje zaangazowani byli uczniowie całej placówki,nauczyciele oraz rodzice

Wszyscy wspaniale poradzili sobie z przygotowaniami i jesteśny dumni z naszych kolegów, ze udalo nam sie zachcecić wszytskich do wspólnego działania

Sukces naszego wyzwania to wspolnie spędzony dzień i bardzo dobra zabawa

16.06.2021 14:54

O proszę! Relacja niespodzianka.... spodziewałem się raczej opisu inicjatywy związanej z wykonaniem muralu.

Tymczasem mam obchody dnia dziecka! Świetna robota. Tutaj głównym celem było zaangażowanie jak największej ilości uczniów, czyli praca nad samorządem włączającym. Jest to w zasadzie jedyne kryterium dla tego wyzwania i spełniliście je podwójnie. Po pierwsze wyznaczając każdej klasie przygotowanie konkurencji sportowej, a po drugie przygotowanie smakołyków na kiermasz charytatywny.

Wspaniała inicjatywa integrująca całą społeczność szkolną w dodatku połączeniu przyjemnego z pożytecznym! Wygląda na to, że nie było to dla Was trudne wyzwanie, dlatego bardzo zachęcam, żebyście w przyszłym roku spróbowali przeprowadzić działanie pozwalające uczniom podjąć decyzję. Taką inicjatywą mógł być właśnie mural. Chodzi o to, że kiedy dostaliście od dyrekcji pozwolenie na zaaranżowanie jakiegoś fragmentu szkoły, to żeby zapytać uczniów o ich pomysły, co z nim zrobić, a następnie przeprowadzenie ogólnoszkolnego głosowania (referendum), która opcja najbardziej pasuje uczniom.

Bardzo Was do tego zachęcam, bo jest to działanie, które także zintegruje społeczność szkolną, ale pozwoli również zbudować poczucie decyzyjności i wpływu, czyli poszerzamy możliwości samorządu.

Dziękuję Wam bardzo za udział i walkę do końca w tegorocznej edycji SD, życzę spokojnej końcówki roku szkolnego i dobrych wakacji, a w przyszłym roku szkolnym dalszego rozwoju samorządności uczniowskiej.

Pozdrawiam,
Tomasz