Plan działań Samorządu PSP2

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 15.06.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

styczeń – luty 2021

Planujemy zmodyfikować dotychczasowy regulamin wyborów SU. Ten obowiązujący aktualnie jest mało czytelny, a uczniowie stawiali pytania, na które nie było odpowiedzi w aktualnym regulaminie.

Przeanalizujemy więc z całym obecnym Prezydium obecny regulamin i zmodyfikujemy go tak, by wychodził na przeciw naszym potrzebom i pytaniom

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Planujemy założyć grupę wsparcia na Teamsie lub innym dostępnym komunikatorze dla całej społeczności uczniowskiej, aby mieli stały dostęp i kontakt z samorządem, aby mogli podzielić się swoimi obawami, lękami, problemami szkolnymi, albo po prostu mogli do nas napisać mając jakieś ciekawe propozycje działań.

Musimy uzgodnić kto będzie się zarządzał tą grupą, jakie informacje będą dopuszczone do publikacji a jakie ewentualnie usuwane. Ważną kwestią do omówienia jest też to, czy grupa będzie dopuszczała anonimowość czy wszystkie posty będą zawierały imię i nazwisko.

Termin realizacji: kwiecień 2021

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Chcemy zapytać uczniów jak funkcjonują podczas zdalnego nauczania. Co im doskwiera najbardziej, w czym możemy im pomóc albo jakiej w ogóle pomocy potrzebują. Na poziomie Rady Samorządu zadecydujemy jakimi narzędziami przeprowadzimy badanie. Po przeprowadzonym badaniu wyciągniemy wnioski, przekażemy je nauczycielom a także spróbujemy zaradzić na te zmagania uczniów, na które jesteśmy w stanie pomóc

Termin: marzec 2021

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów oraz rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły). Chcemy wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły).

Chcąc posiadać realny wpływ na to co dzieje się w szkole chcemy powołać z Rady Samorządu Uczniowskiego komisję do spraw kontaktu nauczycielami i Radą Rodziców. Przedstawimy pomysł Dyrektorowi Szkoły podając mu cele i motywację naszej potrzeby. Opracujemy harmonogram tych spotkań dopasowany do spotkań dyrektora z Radą Rodziców

Termin: czerwiec 2021

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy ogólnoszkolne konsultacje zasad wewnątrzszkolnego oceniania lub programu wychowawczego szkoły.

Ustalimy metodę badawczą i opracujemy plan badania uczniów w szkole, co ich zdaniem jest konieczne, aby zostało wprowadzone do planu wychowawczego na przyszły rok szkolny

Termin: wrzesień 2021