Ankieta o e-lekcjach

Działania uczniów i uczennic: "1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania, które umieszczamy w planie pracy."

Dodano: 10.06.2021

0

1

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:
  1. Na początku wymyśliliśmy formę dotarcia do uczniów i wybraliśmy ankietę.
  2. Spotkaliśmy się i napisaliśmy pytania.
  3. Poprosiliśmy Panią Dyrektor o rozesłanie ankiety do uczniów.
  4. Chodziliśmy po klasach i promowaliśmy ankietę.

Ankieta była anonimowa i pytania były głównie o powrocie do szkoły i o e-lekcjach. W ankiecie wzięło udział aż 40 osób.


Dowiedzieliśmy się z niej, że większość osób ocenia pozytywnie naukę zdalną. Uczniowie lubili ją, ponieważ mieli wszystko pod ręką i mogli się wyspać. Natomiast brakowało im kontaktu ze znajomymi i nauczycielami oraz większość uczniów mieli problemy z internetem, albo ze sprzętem. Częstą przyczyną nie lubienia e-lekcji była też trudność ze skupieniem. Na szczęście większość uczniów napisała, że nie spadła im motywacja do nauki, chociaż co do powrotu do szkoły zdania są podzielone, ponieważ niektórzy mówią, że się cieszą że zobaczą rówieśników, a druga połowa mówi, że nie warto wracać na ostatni miesiąc do szkoły i by woleli zostać w domach. Dużo osób na koniec roku chcieli by wyjechać na jakąś wycieczkę, ale już jedna się wydarzyła mianowicie kajaki, na które pojechały wszystkie klasy, a w następnym tygodni mamy jechać do Suntago (ale chyba tylko 6,7,8 klasa). Większość dzieci, także boi się sprawdzanie notatek co mnie nie dziwi, ponieważ większość z nich napisała, że ich nie ma. Co do e-lekcji i lekcji stacjonarnych znowu zdania są podzielone. Niektórzy wolą zdalną bo mogą się spotykać z kolegami inni wolą e-lekcje bo mogą wstawać później.


Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?

Pani Dyrektor

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Dojście do większej ilości osób.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Zaangażowanie i szczere opinię uczniów.

Linki związane z realizacją wyzwania:
https://forms.gle/yvV9FQR7LgCbZxwi6

Podobało Ci się

Komentarze

Informacja zwrotna
14.06.2021 15:10

Najbardziej cieszy mnie fakt, że podjęliście się realizacji tego wyzwania. Diagnoza jest moim zdaniem najlepszą formą samorządu słuchającego, tzn. takiego który nie tylko realizuje swoje pomysły, ale wsłuchuje się w potrzeby uczniów. Umożliwia również zaangażowanie szerszego grona w Waszym przypadku, było to 40 dodatkowych osób spoza grupy projektowej.

Bardzo Was zachęcam, żebyście przynajmniej raz w roku pytali się uczniów o ich potrzeby, jeśli będzie to Wasza regularna praktyka, myślę że będziecie mogli liczyć na jeszcze większe zaangażowanie. Ważne jest jednak aby z uzyskanych odpowiedzi wyciągnąć wnioski i podjąć działania, bo wtedy uczniowie będą mieli poczucie, że ich głos ma znaczenie i ktoś się z nim liczy.

Nie wiem na ile jesteście w stanie podjąć jakieś działania jeszcze w tym roku, albo na początku przyszłego, bo skoncentrowaliście się bardziej, na ocenie nauczania zdalnego, ale kto wie, być może znowu e-lekcje powrócą i będziecie mogli coś zaproponować.

Dziękuję za Wasze zaangażowanie i wspólne rozmowy. Byliście grupą wybitnie walczącą (oby nasi piłkarze dziś poszli Waszym przykładem i grali do samego końca :) i ufam, że przed Wami jeszcze dużo sukcesów i dobrych inicjatyw samorządowych.

Pozdrawiam,
Tomasz