KANAŁ DO SPOTKAŃ NA TEAMS

Podejmowanie decyzji: "3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły), żeby wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły)."

Dodano: 01.06.2021

W związku z tym, że ostanie miesiące spędziliśmy na lekcjach zdalnych, postanowiliśmy, że w celach komunikacji z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami założymy kanał na Teamsach. Zyskaliśmy tym samym miejsce, na którym bezpośrednio możemy spotkać się zarówno w większym gronie (jako rada szkoły) oraz z przedstawicielami klas, by omówić bieżące tematy. Spotkania SU są przeprowadzane co tydzień w ustalony dzień i godzinę (u nas jest to środa).

Sam zespół stworzyła jedna z opiekunek SU, pani Klaudia S., która bardzo zaangażowała się w szkolną społeczność. Udostępniła także uprawnienia administratora kanału kilku innym osobom, w tym dwóm należącym do tego projektu.

Najtrudniejsze w realizacji tego wyzwania było wybranie dogodniej godziny oraz dnia, w którym mogliśmy przeprowadzać spotkania. Początkowo także zastanawialiśmy się nad miejscem tych spotkań, ale ostatecznie wybraliśmy właśnie Teamsy, z których korzystaliśmy na nauczaniu zdalnym.

Sukcesem było zdecydowanie to, że podczas spotkań frekwencja była powyżej 80%, a wszyscy uczestnicy byli aktywni w trakcie omawiania każdego z tematów poruszanych na spotkaniach. Kolejnym sukcesem jest to, że dzięki temu kanałowi mieliśmy dogodną możliwość utworzenia wcześniej wspomnianej ankiety o motywacji, która została udostępniona przedstawicielom klas i uczniom również za pomocą tego forum.

Ostatnie spotkanie odbyło się 28 kwietnia o 15:45. Omawialiśmy podczas niego wyniki ankiet o motywacji oraz dalsze losy odradzającej się gazetki szkolnej (postępy w pracy). Zdjęcie potwierdzające odbycie się spotkanie jak i istnienia kanału zamieszczone jest w pilkach.

Podczas wcześniejszych spotkań omawialiśmy również inne tematy. Np. 24 marca mowa była o tym, że powstała ankieta i czeka ona na wysłanie m.in. poprzez przewodniczących.

10 marca odbyło się pierwsze spotkanie na naszym zespole. Oprócz ponownego omówienia regulaminu mowa była także o gazetce szkolnej (zebranie ludzi odpowiedzialnych za jej powstanie), utworzeniu strony internetowej SU, potwierdzeniu i zebraniu dodatkowych osób do ankiety o motywacji oraz o możliwości rozmowy/ zadawania pytań/ próśb o pomoc poprzez stronę.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania