Aktualizacja szkolnej galerii zdjęć.

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 31.05.2021

status:
zaakceptowana

ostatnia zmiana statusu:
2021-06-13 18:56

1.      Na jednym z zebrań SU poruszyliśmy możliwość zaaranżowania wybranej przestrzeni przez uczniów. Chcieliśmy zaproponować kącik relaksu, ale ze względu na ograniczony budżet , postanowiliśmy zaproponować działanie , które możliwe jest do realizacji i jednocześnie będzie naszym pomysłem.

2.      Zdecydowaliśmy się na zaproponowanie Pani Dyrektor i Radzie Rodziców pomysłu na uaktualnienie Szkolnej Galerii Zdjęć. Na korytarzach w naszej Szkole znajdują się zdjęcia z wydarzeń szkolnych , klasowych uczniów, którzy już jakiś czas temu ukończyli Szkołę. Chcieliśmy aby galeria prezentowała uczniów obecnie do niej uczęszczających.

3.      Po otrzymaniu zgody rozpoczęliśmy wybór 40 zdjęć do galerii. Poprzez grupy klasowe na msg przewodniczący zwrócili się do uczniów o przesłanie zdjęć, zwróciliśmy się również z prośbą o zdjęcia do nauczycieli.

4.      Po otrzymaniu zdjęć dokonaliśmy wyboru, kierując się tym, aby ilości zdjęć prezentujących daną klasę były podobne, tak aby każdy uczeń mógł znaleźć swoje zdjęcie w Szkolnej Galerii. Pamiętaliśmy również o naszych przedszkolakach i uczniach klas I-III. Do każdego zdjęcia przygotowaliśmy opis. Zdjęcia z opisami edytowaliśmy w programie Canva.

5.      Kolejnym etapem było znalezienie firmy, która proponuje konkurencyjną cenę wywołania odbitek i zaproponowanie kosztów Radzie Rodziców.

6.      Po wywołaniu zdjęcia zostały zalaminowane i umieszczone w antyramach.

Zaangażowani byli uczniowie, którzy przesyłali zdjęcia, nauczyciele, którzy również przesłali duża ilość zdjęć z uroczystości szkolnych i klasowych. Opiekun SU i kilku nauczycieli, którzy zalaminowali zdjęcia (uczniów nie było niestety w Szkole i nie mogliśmy zrobić tego samodzielnie).

Najtrudniejszy był wybór zdjęć z odpowiednim uwzględnieniem zdjęć każdej z klas.

Sukcesem jest to, że czujemy że przy odpowiednich argumentach i konkretnych pomysłach możemy mieć wpływ na to jak wygląda nasza Szkoła. Mamy również poczucie, że zarówno nauczyciele jak i Rada Rodziców przychylnie patrzą na nasze pomysły i popierają nasze inicjatywy.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania