Strona facebook Samorządu Uczniowskiego ZSP w Lubiankowie

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 31.05.2021

status:
zaakceptowana

ostatnia zmiana statusu:
2021-06-13 17:26

1.      Podczas jednego z pierwszych zebrań SU , gdzie wybierane były wyzwania do realizacji w poszczególnych obszarach, zaproponowaliśmy utworzenie strony Samorządu Uczniowskiego na fb. Pierwszym krokiem było przedstawienie propozycji Pani Dyrektor. SU zredagował prośbę, argumentując, że wspólny uczniowski ośrodek przekazu wpłynie na rozwijanie samorządności wśród społeczności uczniowskiej. Będzie miejscem przekazu informacji dla uczniów , ale również pozwoli rodzicom i przyjaciołom Szkoły, śledzić wydarzenia ze szkolnego życia.

2.      Po uzyskaniu zgody założyliśmy stronę, której administratorem jest opiekun SU, natomiast czterech uczniów jest redaktorami i ma możliwość umieszczania postów. Strona została uruchomiona 23 września.

3.      Jako logo strony SU ustawiliśmy logo SU, które kilka lat temu zostało wybrane w szkolnym konkursie.

4.      Kolejnym krokiem było zaproszenie znajomych (uczniów i nie tylko ) do polubienia strony.

5.      Na stronie sukcesywnie umieszczaliśmy informacje o konkursach jak również symboliczne życzenia czy prezentacje okolicznościowe.

W realizację zadania byli zaangażowani członkowie SU, nie tylko Ci którzy redagują stronę , ale wszyscy którzy udostępniają posty i zachęcają przez swoje prywatne profile do polubienia strony. Zaangażowana jest Pani Opiekun Samorządu, która jest administratorem strony i nadała dostępy dla redaktorów. Zaangażowani są również uczniowie którzy dodali naszą strona do ulubionych i promują posty.

Najtrudniejsze jest na ten moment rozpropagowanie strony. Jesteśmy małą Szkołą, a uczniowie klas młodszych często nie maja kont na fb. Mamy nadzieję jednak, że po powrocie do stacjonarnego nauczania nasza strona wzbogaci się o posty ze zdjęciami z uroczystości i wydarzeń organizowanych przez SU , co wzmocni jej atrakcyjność.

Za sukces uważamy to, że uzyskaliśmy zgodę Dyrekcji na prowadzenia strony i to , że możemy sami przekazywać wybrane przez nas informacje dla naszych kolegów i koleżanek.