KOREPETYCJE KOLEŻEŃSKIE

Uczenie się i nauczanie: "4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego)."

Dodano: 31.05.2021

W trakcie nauki zdalnej korepetycje koleżeńskie odbywały się doraźnie według potrzeb przez różnego rodzaju komunikatory społeczne ( messenger, WhatsApp). Samorząd Uczniowski zachęcał do angażowania się w taką pomoc. Przedstawiciele samorządu informowali o takiej formie pomocy swoje koleżanki i kolegów z klasy. Z

W realizację zadania zaangażowali się wychowawcy i uczniowie klas 4-8.

Ze względu na pandemię było to najtrudniejsze zadanie do wykonania. Najtrudniej było uczestniczyć w takich spotkaniach ze względu na możliwości sprzętowe oraz jakość internetu. Uczniowie mieli już dosyć siedzenia przed komputerami.

Zobaczyliśmy ,że jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc. Od września w naszej szkole zorganizujemy systematyczną pomoc SAMI SOBIE. Dzięki temu najsłabsi uczniowie będą wyrównywać braki w wiedzy, a ci zdolni utrwalać to co już umieją. Odbywać się to będzie na zasadzie wolontariatu. Przy następnym spotkaniu z Dyrektorem ustalimy w jaki sposób nagradzać zaangażowanych uczniów.