Rozbudujemy "Sobieskiego"!

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 29.05.2021

Realizacja wyzwania przebiegła dobrze, ale nie bez problemów. Trudno nam było nawet namalować na kartce to co zrodziło się w naszych głowach, a co dopiero przenieść do programu graficznego. Kiedy jednak już się udało nastąpiła faza konsultacji z uczniami w klasach. Uczniowie do wyboru mają 2 projekty

1. projekt zakłada postawienie ławek z parasolkami, zawieszenie bocianich gniazd na wielkich drzewach, postawienie ławek z palet, które wykonają uczniowie wraz z rodzicami, zamykanej szafki, w której będą trzymane gry i rzeczy do relaksu ( szachy, karty, gry planszowe itp), zasadzenie nowych roślin ( kwiatków, krzewów kwiatowych, jabłoni) itp
  2. projekt zakłada postawienie na środku wielkiej zadaszonej altany , w której nie tylko czas na przerwach mogliby spędzać uczniowie, ale gdzie mogłyby też odbywać się lekcje np. godzina wychowawcza itp. Mogłoby się tam znaleźć również miejsce z wbudowanym grillem. W tym projekcie też zakładamy postawienie ławek z palet, jednak w mniejszej ilości

Uczniowie zostali zapoznani z projektami i zgłaszają swoje uwagi i propozycje.

Samorząd Uczniowski przystąpił do rozeznania się w kosztorysach wykonania ( po znajomych oławskich firmach)

We wrześniu podejmiemy decyzję , który z projektów będzie realizowany. Chcielibyśmy aby zadecydowali uczniowie poprzez głosowanie, jednak wcześniej muszą być wymagane zgody i dokładne kosztorysy.

• uczniowie LO, którzy chcieli pomóc w np. obsłudze programu graficznego
  • informatyk
  • grafik komputerowy

Najtrudniejsze było przeniesienie naszych pomysłów, które zrodziły się w naszych głowach na papier, do programu graficznego. Było to czasami poza naszymi umiejętnościami. Niestety plik, który powstał na końcu i jest bardzo profesjonalny ( pomoc grafika) nie chce przejść jako załącznik tutaj :( i to też zaliczamy to trudności ...

Sam pomysł jest sukcesem. Od dawien dawna wszyscy w naszej szkole mówią, że to miejsce jest niezagospodarowane i coś trzeba z tym zrobić. Wszyscy mówią i na tym się kończy. Zespół Szkoły Demokracji stworzył kilka projektów i od września SU zaczyna realizację. Jeszcze nie wiemy, który ostatecznie wygra pod względami formalnymi ( koszty, zgoda konserwatora zabytków) jednak co by nie było- strefa komfortu Sobieskiego na pewno powstanie. Mamy wsparcie Dyrekcji w tym względzie, do którego dokładamy entuzjazm uczniów.