Spotkanie rozwojowe pt. "Wartość człowieka - jak zobaczyć siebie z lepszej perspektywy"

• WYBITNA RELACJA

Działania uczniów i uczennic: "4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji."

Dodano: 28.05.2021

Razem jednomyślnie określiłyśmy, aby spotkanie przez nas organizowane dotyczyło tematyki samorozwoju osobistego, uznałyśmy że jest to zagadnienie, które potrzebne jest do poruszenia. Następnie nakreśliłyśmy nasz plan działania - rozważyłyśmy, który dzień tygodnia i pora dnia będzie odpowiednia do takiego spotkania, zaprosiłyśmy osobę, która jest bardzo obeznana w tej dziedzinie, przedyskutowałyśmy jaki punkt samorealizacji najlepiej zgłębić, a następnie szukałyśmy optymalnego czasu, ile powinno takie spotkanie trwać oraz na jakiej platformie internetowej to wszystko zrealizować. Po szczegółowym omówieniu każdego podpunktu naszego planu działania wzięłyśmy się do całej organizacji.

Spotkanie pt. „Wartość człowieka - jak zobaczyć siebie z lepszej perspektywy” odbyło się 12 maja 2021 roku o godzinie 16 i zostało poprowadzone przez zaproszonego przez nas ks. Piotra Kierpala. W formie reklamy naszego spotkania stworzyłyśmy plakat, który następnie umieściłyśmy na Facebooku szkolnym, a także wysłałyśmy specjalne zaproszenia do wychowawców klas, aby ci następnie udostępnili je swoim podopiecznym. Całość odbyła się na aplikacji Teams - platformie internetowej, z której korzysta nasza szkoła. Spotkanie trwało około 1,5 godziny, uczestniczyło w nim 6 osób oraz dotyczyło tematu poszukiwania i docenienia swojej własnej wartości.

Ks. Piotr Kierpal - znawca i pasjonat dziedziny rozwoju osobistego.

Wychowawcy klas w naszej szkole - pomogli nam rozpowszechnić wśród uczniów informacje zapraszające do spotkania.

Skorzystanie z funkcji aplikacji Teams, z którą wcześniej nie miałyśmy zbyt dużo do czynienia, tz. stworzeniu linku do spotkania tak aby był on dostępny dla każdego z szkoły oraz osób z zewnątrz, nie mające również konta na platformie.

Rozwinięcie umiejętności organizowania oraz wzajemnej komunikacji między sobą. Poznanie nowych, wcześniej nieznanych nam narzędzi aplikacji Teams. Rozszerzenie wśród innych wiedzy o własnej akceptacji i wartości.