Spotkanie dla 8-klasistów z absolwentami naszej szkoły

Działania uczniów i uczennic: "4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji."

Dodano: 28.05.2021

status:
zaakceptowana

ostatnia zmiana statusu:
2021-06-10 12:00

W aplikacji Teams 20 maja o 17.30 było spotkanie on-line. Byli na nim chętni ósmoklasiści oraz absolwenci naszej szkoły. Mogliśmy zadawać im pytania dotyczące szkół średnich. Pytaliśmy się również o to czy polecają swoją szkołę, profil itp. Absolwenci przekazali nam wiele interesujących wiadomości, które z pewnością będą nam przydatne w wyborze szkoły średniej. Spotkanie to trwało około 1,5h. Na samym początku absolwenci przedstawili się nam. Następnie opowiedzieli o swoich szkołach i profilach. Na końcu zadawaliśmy im wiele pytań o szkole. Zdecydowaliśmy się na spotkanie z absolwentami, gdyż ósmoklasiści nie mogli odwiedzać szkół średnich z powodu pandemii.

Absolwenci naszej szkoły.

Najtrudniejsze były sprawy techniczne m. in. stworzenie kont dla absolwentów.

Uczniowie naszej szkoły dostali duże wsparcie ze strony osób z szkół średnich. Ponadto wymieniliśmy się naszymi doświadczeniami z nauki zdalnej. Absolwenci dali nam również bardzo potrzebne rady do napisania egzaminu ósmoklasisty.