propozycja zmian do Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania

Podejmowanie decyzji: "1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania, zgodnie z kryteriami dobrego wspólnego podejmowania decyzji (opisane w Przewodniku).."

Dodano: 24.05.2021

w tym obszarze wybralismy sobie zadanie, które w bezposredni sposób dotyka nas uczniów, czyli ocenianie naszych umiejetności. Okazało się to trudnym zadaniem, najpierw rozmawialiśmy między soba jakie zmiany chcielibyśmy wprowadzić- tak na "chłopski rozum" a póxniej musieliśmy zweryfikować nasze pomysły z podstawą prawną dotyczącą edukacji. Przeanalizowaliśmy przepisy prawne w Prawie Oświatowym Art. 44b.  [Ocenianie osiągnięć edukacyjnych, zachowania, wewnątrzszkolne], co już nie było takie proste. Następnie przygotowaliśmy ankietę dla uczniów https://docs.google.com/forms/d/11rQu2YO5GnH8f1mTINl9_xTj60wA103hBjfBSYx0aeA/edit#responses,

Przeanalizowaliśmy wyniki ankiety i na ich podstawie przygotowaliśmy propozycje dla dyrekcji i Grona Pedagogicznego

Następnie stworzyliśmy pismo do Pani Dyrektor z prośbą o spotkanie. W związku z maturami, zmianami w edukacji ze zdalnej na szkolną Pani dyrektor, poprosiła nas o przełożenie tego spotkania po 6 czerwca( data zostanie nam przedstawiona)

Oprócz zespołu zaangażowani byli uczniowie, którzy wypełnili ankietę , tzn.128 uczniów

Najtrudniejsze był9o zweryfikowanie naszych pomysłów z analizą przepisów prawnych dotyczących oswiaty i w tym oceniania.

Udało nam się zachęcić ponad 100 osób do wypełnienia ankiety i refleksji nad tym co my możemy sami dla siebie jako uczniów zrobić

Inne pliki związane z realizacją wyzwania