Zdalna edukacja -potrzeby i pomysły uczniów

Działania uczniów i uczennic: "1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania, które umieszczamy w planie pracy."

Dodano: 17.05.2021

W ramach tego działania przeprowadziliśmy ankietę dotyczącą edukacji zdalnej oraz potrzeb i pomysłów uczniów. Edukacja zdalna i czas pandemii trochę nas ograniczył, więc nie mogliśmy wybrać innej metody niż ankieta, do której link został wysłany do uczniów poprzez dziennik elektroniczny.

Skorzystaliśmy z ankiety, która była zaproponowana przez CEO, modyfikując niektóre pytania.

Treść ich omówiliśmy podczas spotkania SU na platformie teams.

Po zestawieniu wyników i ich podsumowaniu, na które pozwala na to program FORMS, w którym wykonano ankietę wyniki chcemy przedstawić nauczycielom i dyrekcji szkoły.

Odpowiedzi uczniów dotyczące materiałów, jakie mogą znaleźć na szkolnym fanpagu oraz propozycje szkolnych konkursów zaczęliśmy wdrażać w szkolne życie.

W działania zaangażowani byli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i nasz opiekun, który poprzez e-dziennik przesłał ankietę do wszystkich uczniów.

Najtrudniejsze chyba było uzyskanie jak najwięcej odpowiedzi zwrotnych, bo zdajemy sobie sprawę, że większość uczniów już jest zmęczona tą sytuacją. Nie chce im się juz wypełniać ankiet i innych formularzy.

Na ankietę odpowiedziało 116 osób to niewielka część naszej społeczności, ale jednak uczniowie odpowiadali zarówno na pytania zamknięte jak i otwarte co pozwoliło uzyskać szerszy obraz tego jakie mają np. pomysły, co chcieliby żeby działo się w szkole.