ZMIANY W OCENIANIU

Uczenie się i nauczanie: "3. Organizujemy ogólnoszkolne konsultacje zasad wewnątrzszkolnego oceniania lub programu wychowawczego szkoły."

Dodano: 14.05.2021

Do wykonania tego wyzwania zainspirowały nas zmiany dotyczące oceniania w naszej szkole. Od września 2020 w naszej szkole funkcjonuje procentowy system oceniania. Zamiast ocen w skali 1-6 w rubrykach dziennika pojawiły się procenty. Uczniowie naszej szkoły zderzyli się z czymś nowym i już od początku mieliśmy wątpliwości co do tego systemu. Dlatego przed rozpoczęciem drugiego semestru przeprowadziłyśmy konsultacje z uczniami. Poprosiłyśmy gospodarzy o pomoc. Zebrali oni opinie i propozycje od swoich koleżanek i kolegów z klasy, a następnie przekazali nam konkretne informacje. My zebrałyśmy wszystko do kupy i przesłałyśmy wszystkie uwagi do szkolnego zespołu od oceniania. Po naszym przedsięwzięciu odbyła się rada na której nasze grono pedagogiczne przedyskutowało temat i otrzymaliśmy dwie propozycje zmian, które klasy na godzinach wychowawczych przedyskutowały i wspólnie wybraliśmy to co uważaliśmy za bardziej odpowiednie. W załączonych plikach jest nasze stare i nowe WZO. Zmiany dotyczą §18, który dotyczy przeliczania procentów na oceny końcowe i sposobu otrzymania oceny celującej (powyżej 100%) Do całości załączamy również niektóre wypowiedzi naszych koleżanek i kolegów.

W całość tak naprawdę zaangażowany był każdy uczeń naszej szkoły bo wszyscy mieli prawo do wypowiedzenia się. Oprócz naszych koleżanek i kolegów nauczyciele i dyrekcja równie mocno się zabrali za temat.

Najtrudniejsze dla nas było zebranie do siebie wielu różnych opinii, które można by przedstawić.

Sukcesem z pewnością jest to, że każdy uczeń miał prawo się wypowiedzieć na dotyczący nas temat i miał wpływ na całą sprawę.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania