Grupa : SOS Pomagamy

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 14.05.2021

Wraz z radą SU postanowiliśmy stworzyć grupę w aplikacji Teams, do której dostęp będą mieli wszyscy uczniowie klas 4-8, służącą do rozwiązywania problemów uczniów. W tym miejscu uczniowie mogą podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi nauki w czasie zdalnego nauczania, a także kłopotami, które spotykają ich w związku ze szkołą.

Nie ma co prawda regulaminu grupy, ale w informacji na grupie napisaliśmy żeby pisać ładną polszczyzną i nikogo nie obrażać.

Następnie wysłaliśmy wychowawcom a także przewodniczącym klas wszystkie szczegóły dotyczące grupy, aby przekazali je uczniom. Nie było to jednak konieczne, gdyż uczniowie sami dopytywali co to za grupa pojawiła się na ich profilach.

Nadzór nad grupą pełni Prezydium. Sekretarz samorządu codziennie (najrzadziej co 2 dni) sprawdza grupę, czy nie ma nowych wpisów. Jeżeli takie są, kontaktuje się z przynajmniej jednym członkiem Prezydium w celu udzielenia odpowiedzi. W razie wątpliwości kontaktują się z opiekunem samorządu.

Chociaż grupa SOS. Pomagamy miała służyć podczas zdalnego nauczania. Jednak doskonale spełnia swoją funkcję również po powrocie do szkoły, będzie nam również służyła w przyszłych latach.

Dodanie wszystkich klas na jedną grupę i wyjaśnienie na czym będzie to polegało.

Uczniowie opisują swoje problemy na grupie i wspólnie je rozwiązujemy.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania