Forum dyskusyjne SP 14

Podejmowanie decyzji: "3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły), żeby wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły)."

Dodano: 13.05.2021

Zaczęliśmy od stworzenia grupy na teams, do której dostęp mają wytypowani uczniowie szkoły, nauczyciele oraz rodzice. Przyjęliśmy, że forum będą tworzyć trójki klasowe z poszczególnych klas oraz ich wychowawcy. Ze względu na specyfikę naszej szkoły oraz trwającą pandemię promocja FORUM DYSKUSYJNEGO wśród rodziców polegała na przekazaniu informacji o jego powstaniu przedstawicielom szkolnej Rady Rodziców, co jednocześnie pozwoliło dodać tych rodziców do stworzonego forum. Planujemy, aby od przyszłego roku szkolnego do forum dołączyli przedstawiciele rodziców z trójek klasowych.

Odbyło się już jedno testowe spotkanie online. Podczas spotkania wróciliśmy do niektórych propozycji naszych kolegów ze Skrzynki życzeń, które wymagały jeszcze przedyskutowania.

Biorąc pod uwagę czas pandemii przewidujemy, że działalność na forum rozwinie nam się w pełni w przyszłym roku szkolnym. Będziemy się o to starać już od września.

W realizację zadania zaangażowany był nie tylko nasz niezawodny zespół Szkoły Demokracji wraz z opiekunami, ale też inni uczniowie w szkole, dyrekcja, wychowawcy klas, przedstawiciele szkolnej Rady Rodziców.

Ze względu na panującą pandemię, pomimo naszej pracy stacjonarnej, reżim sanitarny utrudnia zadowalający przepływ informacji. Nie wszyscy nasi koledzy, koleżanki i ich rodzice mają dobry dostęp do Internetu, posiadają sprzęt komputerowy czy umiejętności potrzebne do obsługi aplikacji takich jak Teams. Dlatego pełna realizacja tego zadania wymaga od nas bardziej przychylnych warunków, nawet w kontekście przeszkolenia z zasad obsługi aplikacji.

Sukcesem dla nas jest uzyskanie akceptacji i pochwały dla naszego pomysłu przez  Dyrekcję oraz Radę Rodziców, ale też chęć uczniów i nauczycieli do włączenia się w działanie forum. Bardzo nas to motywuje do pracy. Nie boimy się mówić o naszych pomysłach ponieważ mamy duże wsparcie  :)