Forum regularnych spotkań

Podejmowanie decyzji: "3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły), żeby wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły)."

Dodano: 11.05.2021

Spotkaliśmy się z naszą trenerką, podzieliliśmy się zadaniami. Następnie napisaliśmy do rady rodziców, dyrekcji, poszczególnych nauczycieli oraz na forum SU, w celu wyłonienia przedstawicieli poszczególnych grup.

We wtorek 8.06 o godzinie 10 spotkaliśmy się w gabinecie pani dyrektor. Tam ustaliliśmy, że spotkania będą odbywały się regularnie co miesiąc lub dwa. W przyszłym roku pierwsze spotkanie będzie miało miejsce we wrześniu po wyborach na przewodniczącego samorządu. Głównie rozmawialiśmy o tym, jak widzimy takie spotkania, o czym chcemy dyskutować. Pojawiło się kilka pomysłów, między innymi np. stres generowany przez szkołę oraz system oceniania. Pogadaliśmy również o bieżących wydarzeniach takich jak: szkolenie dla młodszych z debat oksfordzkich i Pride Week. Wszyscy zgadzają się, że rada złożona z nauczycieli, dyrekcji, uczniów i rodziców wspomoże funkcjonowanie szkoły i komfort każdej osoby. Wierzymy, że po naszym odejściu spotkania będą kontynuowane

Rada rodziców, uczniowie, nauczyciele, dyrekcja.

Większość naszej grupy nie jest już chętna do działania, zdążyła się wypalić. Dlatego wyzwanie musi wykonywać trójka osób.

Wyłonienie przedstawicieli z grona uczniów również było trudne, bo nie było chętnych.

Samo wyzwanie jest dla nas sukcesem. To naprawdę wielki krok dla naszej szkoły i dla nas oraz okazja do nawiązania większej współpracy. Wcześniej zdanie uczniów było mocno pomijane, jednak teraz może się to zmienić. Również cieszy nas tak pozytywny odbiór ze strony dyrekcji.