Jesteśmy w kontakcie.

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 10.05.2021

Jednym z celów jakie założyliśmy sobie na ten rok szkolny wraz Opiekunem SU było polepszenie komunikacji z uczniami naszej szkoły. Stworzyliśmy plan działania.

1. Pierwszym etapem było założenie fanpage na Facebooku: SU Zespół Szkół w Ratajach. Chcieliśmy mieć swoje miejsce do kontaktu z naszymi koleżankami i kolegami, aby mogli oni również wyrażać swoje opinie, pomysły, ale też pokazać działalność SU. Za pośrednictwem strony życzyliśmy Maturzystom powodzenia na maturze, składaliśmy życzenia z okazji Dnia Kobiet (nagraliśmy film: https://fb.watch/5pgiwdee9K/ ), Świąt Wielkanocnych, a także zorganizowaliśmy akcję walentynkową na portalu TELLONYM.
  2. Nasz fanpage zareklamowaliśmy na szkolnym Facebooku: Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach, ale również na szkolnej stronie internetowej: www.rataje.eu
  3. Drugim etapem było założenie skrzynki mailowej: su@rataje.eu. Skrzynka służy nam podczas konkursów do przesyłania np. prac konkursowych, ale również otrzymaliśmy kilka wiadomości z pomysłami i propozycjami ciekawych akcji do zrealizowania w szkole.
  4. Cały czas jesteśmy aktywni na Instagramie: ZS Rataje.
  5. Trzecim etapem było stworzenie 2 tablic ogłoszeń do szybkiego przekazywania komunikatów. Po powrocie do nauki stacjonarnej będzie to miejsce jakiego w naszej szkole brakowało.
  6. Dodatkowo odbyły się dwa spotkania on-line z panią Dyrektor, na których omawialiśmy bieżące pomysły i formy realizacji tych zadań. Spotkania odbywały się w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 14.30. (04.02.2021,04.03.2021, 01.04 - przerwa świąteczna, 06.05. - egzaminy maturalne)
  • Wspólnie z zespołem projektowym współpracowali Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Opiekun.
  • Do założenia skrzynki mailowej zaangażowaliśmy pana informatyka.
  • Piękne tablice ogłoszeń wymalowała nam farbą kredową pani z obsługi szkoły.

1. Najtrudniejsze było zareklamowanie naszej strony na FB w innych mediach oraz wypracowanie wspólnej wizji, jak ma strona wyglądać i jakie informacje przekazywać.
  1. Za sukces uważamy liczbę uczniów, którzy polubili naszą stronę. Mamy nadzieję, że liczba ta będzie stale rosła i aktywność naszych koleżanek i kolegów przyczyni się również do promocji naszej szkoły na zewnątrz.
  2. Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy kilka ciekawych propozycji z pomysłami na szkolne akcje.
  3. Wiemy, że tablice ogłoszeń też okażą się hitem, ponieważ brakowało takiej formy w naszej szkole. Wszystkie ogłoszenia były przekazywane poprzez chodzenie i ogłaszanie po klasach.