Spotkanie z ekspertem w dziedzinie IT

Działania uczniów i uczennic: "4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji."

Dodano: 10.05.2021

W marcu na naszym szkolnym padlecie zatytułowanym Bank Pomysłów, pojawił się wpis jednego z uczniów zachęcających nas do zaproszenia na lekcję eksperta z dziedziny IT. Przeglądając grupy na fb, szukając inspiracji, nasza pani opiekun natknęła się na profil pana Artura Markiewicza, który w grupie "Zaproś mnie na swoją lekcję" wyraził chęć uczestnictwa w spotkaniu z młodzieżą szkolną. Napisałyśmy więc do Pana Artura, który chętnie zgodził się na zaproszenie. Dzięki temu 4 maja 2021 roku, w naszej szkole na lekcji informatyki za pośrednictwem aplikacji Zoom odbyło się spotkanie z Panem Arturem. Nasz gość przedstawił nam wiele ciekawych zagadnień z zakresu IT i opowiedział o tym, czego możemy oczekiwać w przyszłości jeśli zdecydujemy się na karierę zawodową w tym kierunku. Zachęcał przy tym do rozwijania swoich pasji komputerowych, gdyż wiele młodych osób już w naszym wieku zaczyna swoją przygodę w wirtualnym świecie. Dowiedzieliśmy się również, że dziedzin informatyki jest bardzo wiele i często informatycy specjalizują się tylko w jednej przez siebie wybranej, dzięki czemu są niezawodni i rozchwytywani na rynku pracy. Spotkanie z Panem Arturem było niezwykle ciekawe i wzbogacające nasze spojrzenie na informatykę. Teraz przyszedł czas przemyślenia… Niewątpliwie była to dla nas wszystkich okazja do odkrywania talentów, które w nas drzemią. Może ktoś ma niebywałe predyspozycje w tym kierunku, dzięki czemu uświadomił sobie, że warto poświęcić temu maksymalną ilość czasu i energii.

Patrycja, która napisała sprawozdanie ze spotkania https://spzamienie.pl/ekspert-z-dziedziny-it,432,pl, pani opiekun, która zaproponowała sprawdzonego eksperta i wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli w spotkaniu oraz uczniowie, którzy wykonali podziękowanie dla pana Artura i kolaż na stronę szkoły.

Najtrudniej było dopasować termin spotkania, ponieważ nasz gość jest niezwykle zajętym człowiekiem, a nasze możliwości czasowe były bardzo ograniczone ze względu na lekcje.

Sukcesem jest zadowolenie naszych kolegów po spotkaniu i deklaracja chęci rozwoju w wybranej przez siebie dziedzinie informatyki.