Warsztaty z trenerem "Jak szybko i efektywnie się uczyć"

Działania uczniów i uczennic: "4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji."

Dodano: 09.05.2021

status:
zaakceptowana

ostatnia zmiana statusu:
2021-05-23 17:05

1.      Wybór eksperta, którego chcielibyśmy zaprosić na spotkanie warsztatowe online.

Zastanawialiśmy się jaki temat szkolenia (spotkanie) jest dla nas najbardziej istotny, najbliższy naszym potrzebom i będzie dotyczył wszystkich uczniów.

Po przeprowadzeniu burzy mózgów stwierdziliśmy, że warto skupić się na temacie dotyczącym uczenia się, tzn. w jaki sposób uczyć się szybko (tak, żeby mieć również czas na nasze inne zainteresowania i przyjemności).

Podczas burzy mózgów jedna z uczennic powiedziała o trenerze szybkiego czytania i skutecznych metod uczenia się, u którego uczestniczyła w kursie- Ireneuszu Czyżewskim.

Znaleźliśmy stronę internetową trenera https://ireneuszczyzewski.pl/index.php/o-mnie/ i wspólnie wystosowaliśmy list do p. Ireneusza z pytaniem o możliwość szkolenia online dla całej społeczności szkolnej.

Pan Ireneusz Czyżewski okazał się bardzo otwarty, sympatyczny i zgodził się bez najmniejszego problemu przeprowadzić warsztaty z uczniami zupełnie nieodpłatnie.

Uzgodniliśmy z panem i w konsultacji z Panią Dyrektor, termin (27.04.2021 r) i tematykę warsztatów.

2.      Przygotowanie do spotkania.

Samorząd Uczniowski ustalił, że moderatorem spotkania będzie przewodnicząca SU. Na początku spotkania zaplanowaliśmy krótką prezentację trenera (w załączniku) wraz z zasadami spotkania. Ustaliliśmy , że pytania uczestnicy będą pisać na czacie, a na koniec moderator przedstawi je trenerowi.

Kolejnym zadaniem było poinformowanie uczniów i nauczycieli o zaplanowanym spotkaniu. Poinformowaniem nauczycieli zajęła się Pani Opiekun SU. Aby informację przekazać skutecznie do uczniów postanowiliśmy wykonać post informujący na stronę fb SU (wyznaczyłyśmy dwie osoby spośród chętnych)- post w załączeniu. Opiekun SU wysłała również wiadomość przez dziennik librus o warsztatach do wszystkich uczniów oraz w terminarzy umieściła link do spotkania. Dodatkowo ustaliliśmy, że każda z trójek klasowych przekaże informacje o warsztatach i ich tematyce na godzinie wychowawczej swoim kolegom i koleżankom z klasy.

3.      Warsztaty z trenerem odbyły się 27 kwietnia o godzinie 8.55 i trwały 90 minut. Trener pokazała jak szybko „sobie poradzić” z tabliczką mnożenia, w jaki sposób zapamiętać duże cyfry rzymskie, w jaki sposób stworzyć mapę myśli do zagadnienia i jak uczyć się wykorzystując wyobraźnię i skojarzenia. W zadania angażował uczestników spotkania. Wśród pytań najczęstsze brzmiało: „Kiedy następne warsztaty i czy też będą takie fajne”. Pan Ireneusz zapewnił, że w razie jakichkolwiek pytań uczniowie mogą pisać, wykorzystując formularz kontaktowy, znajdujący się na jego stronie internetowej. W spotkaniu uczestniczyło 78 uczniów.

Spoza zespołu projektowego w realizację spotkania była szkolna pani pedagog, która pomogła nam się skontaktowac i umówiła nas na wstępne spotkanie online z panem Ireneuszem Czyżewskim. aangażowani byli również przewodniczący klas, którzy na godzinach wychowawczych przedstawili termin i tematykę warsztatów.

Najtrudniejszy był wybór odpowiedniej osoby prowadzącej i wybór tematu szkolenia, aby dotyczył wszystkich uczniów.

Za sukces uważamy wysoką frekwencję i aktywnośc uczniów podczas spotkania oraz pozytywne opinie jakie napłunęły po spotkaniu. Jesteśmy również zadowoleni ze sprawnego moderowania spotkania przez przewodniczącą SU.