Twój głos ma moc!

Wybory i kwestie formalne: "3. Starsi uczniowie lub przedstawiciele władz SU organizują zajęcia na temat wyborów dla swoich młodszych kolegów."

Dodano: 09.05.2021

Realizacja zadania troszkę (tzn. bardzo ;) ) rozciągnęła nam się w czasie, ze względu na decyzję o nauce zdalnej w klasach 1-3, a przygotowaliśmy specjalny film dla naszych młodszych kolegów, który miał na celu uświadomienie najmłodszych, że wybory do władz samorządu (jak i każde inne) są bardzo ważne i każdy głos ma znaczenie. Przygotowaliśmy prezentację, scenariusz, który następnie w czasie spotkania na Teams nagraliśmy w celu zaprezentowania jej naszym młodszym kolegom. Zależało nam, by w prezentacji tej było słychać nasze głosy, a nie tylko, by przedstawiali ją wychowawcy klas młodszych stąd pomysł na przerobienie jej na filmik, który umieściliśmy na kanale Youtube. Całe szczęście, że udało się wrócić do nauki stacjonarnej, stąd w mijającym tygodniu część klas już zrealizowała lekcję o demokracji i znaczeniu głosu w wyborach, o ich organizacji, zasadach i wszystkich elementach. Jak tylko zniesione zostaną zasady reżimu sanitarnego planujemy też przeprowadzić próbne wybory dla naszych najmłodszych kolegów. Póki co, ponieważ klasy nie mogą się ze sobą "stykać" w szkole, nie możemy tego zrobić. Dzieci były bardzo zainteresowane prezentacją, część wychowawców poszerzyła temat demokracji. Myślimy, że dzięki nam idea ta została przedstawiona klasom 1-3 i całkiem możliwe, że w przyszłości przyniesie to fajne efekty.

Oprócz nas w realizację wyzwania zostali zaangażowani nasi koledzy i koleżanki z klas 1-3 oraz ich wychowawcy, którzy na swoich lekcjach wprowadzili temat i pokazali dzieciom prezentację.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?:
Czas nauki zdalnej, który pokrzyżował nam plany, ale na całe szczęście klasy 1-3 wróciły zanim minął czas wyzwania.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?:

Na pewno fakt, że dzieci były zainteresowane i nie mogą się doczekać na próbne wybory. To dla nich duże wydarzenie!

Pliki dokumentujące realizację wyzwania: