Powrót uczniów i uczennic do edukacji stacjonarnej.

Uczenie się i nauczanie: "3. Organizujemy ogólnoszkolne konsultacje zasad wewnątrzszkolnego oceniania lub programu wychowawczego szkoły."

Dodano: 09.05.2021

Chciałam opisać najbardziej aktualny obecnie problem młodzieży i szkoły - czyli powrót do nauki stacjonarnej.

Młodzi ludzie bardzo przeżyli informację o tym, że 17.05.2021 mają powrócić do szkół.

Było wiele radości, bo przecież spotkają kolegów i koleżanki, ale chyba jeszcze więcej obaw, bo przecież zacznie się odpytywanie, sprawdzanie zeszytów, weryfikowanie wiedzy.

O swoich potrzebach uczniowie opowiadali na lekcjach wychowawczych.

Zareagowała również Rada Samorządu Uczniowskiego, która zwróciła się do opiekuna SU o wsparcie.

Wspólnie zaplanowaliśmy następujące działania:

• konsultacje wychowawców klas 4 - 8
  • napisanie listu do nauczycieli uczących w klasach 4-8
  • przedstawienie punktu widzenia uczniów przez opiekuna SU na posiedzeniu Zespołu nauczycieli uczących klasy 4 - 8.

W efekcie udało się nie tylko przedstawić list nauczycielom, ale przede wszystkim wpłynąć na postawę Dyrektora szkoły, który polecił swoim pracownikom, by powrót do nauki stacjonarnej przeznaczyć na odbudowywanie relacji z uczniami, a nie na sprawdziany, klasówki itp.

W realizację wyzwania zostali zaangażowani wychowawcy klas 4 - 8, Dyrektor szkoły, a przede wszystkim uczniowie, którzy na lekcjach wychowawczych przedstawiali za pośrednictwem anonimowego programu swoje problemy:

Najtrudniejsze było przebicie się z głosem uczniów do grona pedagogicznego. Pokazanie, że w tej chwili na pierwszym miejscu powinno być przewartościowanie naszych programów wychowawczych i postawienie przede wszystkim na relacje.

Udało nam się dotrzeć z listem do Rady Pedagogicznej. W jaki sposób polecenie Dyrekcji zostanie wprowadzone w życie, to kwestia przyszłości. Mam nadzieję, że uczniowie z radością wrócą do szkoły.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania