WSPÓLNYMI SIŁAMI TWORZYMY NOWE MIEJSCA

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 09.05.2021

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy to miejsce, które jest naszym tymczasowym domem. Chcemy czuć się tutaj dobrze. Chcemy aby miejsca w których przebywamy były czyste, ładne i przytulne. Dlatego postanowiłyśmy coś zmienić w szkole i w grupie.

Od dawna marzyłyśmy o zacisznym miejscu gdzie można wygodnie usiąść, zrelaksować się choć na chwilę, poczytać książkę. Tak powstał pomysł na utworzenie kącika relaksu. Od jakiegoś czasu zgłaszałyśmy naszemu p. Tomkowi - dyrektorowi zapotrzebowanie na zakup paru mebli, stolika, farb. Resztę zrobimy sobie same. Uszyjemy poduchy, firanki, poskręcamy meble. W końcu nasze marzenia się spełniły. Przed świętami ruszyłyśmy do działania.

Działania przebiegały kilkuetapowo: zakup niezbędnych materiałów i mebli, przygotowania miejsca, wspólne działanie.

W przygotowanie miejsca w grupie zaangażowane były wszystkie dziewczyny z grupy. W przygotowanie kącika w szkole zaangażowany był zespół projektowy oraz kilka dziewczyn, które dodatkowo zgłosiły się do realizacji tego zadania. Ale to nie wszystko. Razem z nami pracowali dorośli.

Najtrudniejszym elementem w realizacji tego zadania było same planowanie. Bałyśmy się, że może nie wyjść. Czułyśmy dużą odpowiedzialność za to zadanie.

Naszym sukcesem jest realizacje naszego celu oraz to, że dorośli razem z nami pracowali na równych zasadach i prawach. Byliśmy partnerami i to było Super. Dzięki wspólnemu działaniu zbliżyliśmy się do siebie.

Za nasz sukces możemy uznać również to, że możemy w czasie przerwy puszczać muzykę. Naszą muzykę. Wzięłyśmy jednak odpowiedzialność za to co gramy i wyznaczyłyśmy osoby odpowiadające za zgrywanie i przygotowywanie piosenek oraz za obsługę techniczną.