Obchody Dnia Ziemi w ZS Zbrachlin

Działania uczniów i uczennic: "3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas których każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia."

Dodano: 07.05.2021

W związku z Dniem Ziemi (22.04) zespół projektowy wpadł na pomysł, aby w tym roku szkolnym zapytać uczniów, w jaki sposób chcieliby świętować ten dzień (platforma Teams). Wychowawcy przeprowadzili pogadanki na ten temat, zaproponowano, aby wykorzystać metodę burzy mózgów. Uczniowie przygotowali z własnej inicjatywy filmiki i spoty dotyczące tematu. Zebrano pomysły. Największym zainteresowaniem okazała chęć organizacji sprzątania skrawka brudnej planety. Jeśli chodzi o sposób realizacji, to było tyle pomysłów, że pozwoliliśmy uczniom na dowolność. Chcieliśmy też, aby wykazali się kreatywnością. Celem zadania było połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli przebywanie na świeżym powietrzu podczas działań proekologicznych oraz wdrożenie, jak największej liczby uczniów. Uczniowie organizowali wycieczki piesze, rowerowe, aby posprzątać okolicę, segregowali śmieci. Uczestniczyli w tym przedsięwzięciu z rodzicami, sąsiadami, przyjaciółmi. Wykonali również plakaty tematyczne, które omawiali na zajęciach wychowawczych. Udokumentowali swoje poczynania w formie zdjęć, plakatów, filmików i relacji (przesłane zostały do zespołu. projektowego). Zespół projektowy zebrał materiały i sporządził sprawozdanie.

Samorząd Uczniowski z opiekunami, dyrektor szkoły, wychowawcy klas, rodzice, inni członkowie rodziny, bliscy znajomi uczniów naszej szkoły.

W związku z pandemią niemożliwe było zrealizowanie wybranego przez nas zadania: noc integracyjna w szkole. To jest zadanie z obszaru: Działania uczniów i uczennic. Zorganizowaliśmy inne zadanie w ramach obchodów Dnia Ziemi. Była to przede wszystkim inicjatywa zespołu projektowego. Z realizacją tego zadania nie mieliśmy problemów.

Jesteśmy zadowoleni, że pomimo braku bezpośredniej komunikacji akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Mogliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania