"Mural upamiętniającego istnienie MOS"

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 06.05.2021

1.     Zebranie uczestników projektu.

2.     Omówienie treści podjętego wyzwania, burza mózgów na temat wyzwania.

W związku z zaplanowanym przeniesieniem siedziby ośrodka, grupa projektowa wyszła z pomysłem upamiętnienia istnienia ośrodka poprzez zaprojektowanie i wykonanie muralu.Obecnie placówka znajduje się w dzielnicy Poniatów a od września bieżącego roku zostanie przeniesiona na dzielnicę Gaj. To przeniesienie zainspirowała nas do podjęcia wyzwania.

3.     Opisanie wstępnego zarysu podjętego zadania.

4.     Przedstawienie pomysłu i omówienie go z opiekunami projektu.

Uczestnicy sprawdzili od kiedy w obecnym budynku znajduje się ośrodek. W " księdze wychowanków" pierwsza osoba wpisana jest w roku szkolnym 1975/76. Ośrodek nosił nazwę " Ośrodek Szkolno-Wychowawczy". Od roku 2004 zmieniono status na " Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii". Uzgodniono, że na muralu zapisane zostaną daty utworzenia i przeniesienia MOS do nowej siedziby. Ponadto upamiętnieni zostaną absolwenci tych roczników i pracująca kadra pedagogiczna.

5.     Przeprowadzenie konsultacji z kolegami we wszystkich grupach, podjętego wyzwania oraz przeprowadzenia go.

6.     Przeanalizowanie komunikatów zwrotnych od kolegów.

Po konsultacjach ustalono,że w związku z przepisami RODO na muralu umieszczone będzie imię i pierwsza litera nazwiska. Początkowo projekt miał być wykonany na ścianie w obecnej siedzibie placówki. Ostatecznie zdecydowano, że będzie wykonany w nowej siedzibie ponieważ nie wiemy jakie przeznaczenie będzie miał obecny budynek.

7.     Stworzenie projektu graficznego mającego powstać murala.

Projekt wykonali: Łukasz Igliński, Łukasz Dąbrowski, Oktawian Zieliński. Pomocy technicznej udzielił również wychowanek gr .III Oskar Słowiński.

8.     Przedstawienie projektu graficznego opiekunom projektu.

9.     Zapoznanie z projektem graficznym wszystkich uczniów.

10. Zebranie komunikatów zwrotnych na temat projektu.

11. Korekta projektu graficznego.

12. Podzielenie się zadaniami odnośnie uzyskania zgodny na przeprowadzenie inicjatywy oraz uzyskanie pomocy materialnej na projekt.

13. Przedstawienie projektu opiekunowi szkolnego koła plastycznego.

14. Wystosowanie prośby o materiały plastyczne do opiekuna szkolnego koła plastycznego, do stworzenia murala.

15. Stworzenie i przedłożenie oficjalnego pisma do dyrektora szkoły z prośbą o zgodę na stworzenie murala.

16. Przedstawienie projektu dyrektorowi szkoły.

17. Przedstawienie wniosków końcowych (zgody) oraz ostatecznej wersji projektu, na społeczności placówki.

18. Realizacja projektu.

Wszyscy wychowankowie i kadra pedagogiczna- konsultacje

Opiekun koła plastycznego

Psycholog ośrodka

Trudności wynikały z nierównomiernego zaangażowania poszczególnych osób z grupy projektowej w realizację zadania. Wypracowanie kompromisu w kwestii ostatecznej wersji projektu.

Stworzenie projektu muralu upamiętniającego istnienie ośrodka w obecnej siedzibie.

Pokonanie trudności komunikacyjnych wśród uczestników projektu.

Integracja wychowanków w działaniu.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania