SP2 Instagram - tworzymy nowy srodek komunikacji w szkole.

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 06.05.2021

Nasza praca podzielona była na kilka etapów:

W pierwszym etapie:

• Zebranie zespołu uczniów spoza grupy projektowej, którzy byliby chętni do realizacji wyzwania;
  • Ustalenie platformy, na której miałyby się odbywać spotkania zspołu (platforma Discord);
  • Stworzenie kanałów na aplikacjach Messenger oraz Discord w celach lepszej organizacji zespołu;
  • Ustalenie dni oraz godzin, w których miałyby się odbywać spotkania grupy.

Etap drugi:

• Przedyskutowanie, w jaki sposób konto na Instagramie miałoby funkcjonować, przydzielenie zadań konkretnym osobom, ustalenie wstępnej tematyki postów oraz grafiku ich publikowania;
  • Spotkanie z mentorem, wskazówki merytoryczne, dobre praktyki - ustalenie w jaki sposób można bardziej zainteresować uczniów powstałym kontem;
  • Postanowienie o dodawaniu postów o tematyce rozrywkowej;
  • Ustalenie tematyki potów: porady dla uczniów, posty rozrywkowe, posty o ciekawostkach i życiorysie nowego patrona szkoły - Władysława Stanisława Reymonta;
  • Ustalenie sposobu promocji oraz stworzenie grafiki informacyjnej.

Etap trzeci:

• Spotkanie z Panią Dyrektor szkoły oraz opiekunami Samorządu Uczniowskiego i szczegółowe omówienie sposobów zachowania bezpieczeństwa;
  • Praca nad regulaminem Instagrama szkolnego; zasad działania itp.
  • Promocja projektu Instagram wśród uczniów naszej szkoły - ulotka; informacja wychowawców na gddw.

Etap czwarty - końcowy:

• Wystartowanie z projektem - SP2 na Instagramie;

W realizację zadania poza grupą projektową zaangażowała się głównie klasa VIIIb - liderem zespołu została Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego;

Powstały 4 grupy zadaniowe, każda ma swoją pracę do wykonania:

1 grupa - zajmuje się grafiką postów oraz ogólnym wyglądem strony, pomoc przy tworzeniu regulaminu;

2 grupa - pomoc w kwestii grafiki informacyjnej, zajmuje się treścią postów rozrywkowych oraz obsługą strony;

3 grupa - pomoc w kwestii grafiki informacyjnej oraz regulaminu strony, zajmuje się treścią postów dotyczących nowego patrona szkoły - Władysława Stanisława Reymonta;

4 grupa - zajmuje się organizacją grupy (w tej grupie jest lider); tworzeniem grafiki informacyjnej oraz regulaminu strony, obsługą strony oraz relacjamia pojawiającymi się na stronie;

Ponadto osoby zaangażowane to:

• opiekunowie Samorządu Uczniowskiego;
  • Pani Dyrektor Szkoły;

Pomimo faktu, że grupa była mocno zaangażowana w projekt, momentami mieliśmy problemy, aby zebrać wszystkie osoby o danej godzinie tego samego dnia ze względu na zajęcia dodatkowe oraz inne obowiązki uczestników zespołu.

Kolejną rzeczą, która sprawiła nam trudność, było ustalenie grafiki oraz wyglądu strony, ponieważ każdy z zespołu ma inne poczucie estetyki, jednak po dłuższej dyskusji doszliśmy do porozumienia w tej sprawie.

Sporo emocji budziła też tematyka postów i ustalenie grafiku.

Wydawało nam się też, że założenie konta na Instagramie to "bułka z masłem", ale jak się okazało i jak pokazały nasze prace wcale tak nie jest. Wiele trzeba było przemyśleć, zaplanować, już wiemy, ze nie można do tego projektu podejść nieodpowiedzialnie, żeby coś co ma służyć społeczności szkolnej nie wymknęło się spod kontroli i nie stało kolejnym zagrożeniem dla demokracji szkolnej, integracji społeczności naszej szkoły.

Na pewno za ogromny sukces uważamy to, jak bardzo członkowie zespołu potrafili się zaangażować w projekt, pomimo swoich obowiązków i braku czasu.

Kolejną rzeczą, z której jesteśmy dumni, jest fakt, że zawsze potrafiliśmy dojść do porozumienia, niezależnie od sytuacji.

Z tego, że powstaje nowy kanał komunikacji w naszej szkole - szczególnie przydatny i potrzebny w czasie pandemii.

Skrzydeł dodało nam rónież bardzo pozytywne podejście Pani Dyrektor do naszego przedsięwzięcia oraz udzielone wsparcie.