TEAMSowy DREAM TEAM

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 05.05.2021

0

1

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

Po rozpoczęciu pandemii wszyscy uczniowie SU szkoły rozpoczęli dyskusję dotycząca możliwości przekazywania informacji o działaniach samorządu i jednocześnie pomysłach (a także zbierania informacji zwrotnych). Postanowiono wykorzystać najprostszy pomysł - to jest wykorzystać posiadane narzędzia - czyli TEAMS.

W grudniu zaprezentowano zespołom "trójek klasowych" - czyli samorządom klas pomysł i możliwość spotkań i szkoleń z obsługi aplikacji. Wykorzystując dziennik elektroniczny librus zebraliśmy za zgodą wychowawców i rodziców imiona i nazwiska klasowych rad uczniowskich. Stworzona została nowa grupa na TEAMS - DREAM TEAM UCZNIOWSKI - do której zaproszono wszystkich uczniów z rad klasowych.

Podzielono uprawnienia, ustalono wewnętrzny regulamin korzystania z grupy. Dzisiaj grupa służy do zbierania opinii, przekazywania informacji, publikowania uwag dotyczących nauki, pracy szkoły itd (z zachowaniem zasad kultury słowa). Ustalono także terminy spotkań raz w miesiącu samorządowców szkolnych na zebraniach, podczas których można przedstawiać i uchwalać najważniejsze decyzje (związane z bieżącym życiem szkoły i społeczności).

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?

Samorząd Uczniowski Szkoły

Samorządy Klasowe

Opiekunowie Samorządu

Rada Rodziców Szkoły

wybrani nauczyciele

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Systematyczność działań, spotkań. Przepracowanie zasad kultury słowa - by nie zamienić tego czatu na klasyczny czat młodych ludzi - a wprowadzić zasady grupy i bezpieczeństwo dyskusji.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Spotkania i czaty grupy stały się i odbywają dość regularnie, udało się także wdrożyć i dopilnować zasady czatu i publikacji na kanale. Będzie można wykorzystać ten kanał także po powrocie z pandemii do szkoły.

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

Informacja zwrotna
08.05.2021 17:24

Świetnie, gratuluję!

Z własnego doświadczenia i wiedzy wiem, że stworzenie kanału komunikacyjnego jeśli realizujemy jakieś działania (samorząd, organizacja, firma, własna marka) to niezbędne narzędzie inspiracji i motywacji do działania. Dzięki kontaktowi z naszymi odbiorcami, w waszym przypadku społeczności szkolnej, dowiecie się co myślą o SU, jak widzą Wasze działania, czego potrzebują i z czym w codzienności szkolnej się stykają. To co usłyszymy od nich nie zawsze będzie łatwe … ale na pewno będzie niezbędną informacją do tego jak zmieniać SU aby był dla społeczności szkolnej wsparciem, rozrywką i możliwością rozwoju.

Dodatkowo podstawą partycypacji jest dobra i rzetelna komunikacja. Ważne aby nasi odbiorcy mieli pewność, że są dobrze poinformowani, że mają dostęp do informacji, która zapewnia im poczucie bezpieczeństwa, wiedzę oraz kontakt i relację z SU.

Mocną stroną Waszego działania są:
jest potrzeba jest odpowiedź….zapotrzebowanie na kanał komunikacji - kanał powstaje;
łatwa i chwytliwa nazwa dla kanału;
szkolenie z obsługi;
stworzenie regulaminu, dzięki, któremu łatwiej będzie wam funkcjonować;
widzę, że widzicie potrzebę, aby ten kanał faktycznie służył do działania w oparciu o szacunek i akceptację; To ważny aspekt, trzymam kciuki, aby interwencji w tych kwestiach było jak najmniej.

Dajcie mi znać w komentarzu, czy z tej grupy mogą korzystać uczniowie spoza trójek klasowych?

Dzięki takim platformą możecie budować społeczność opartą na relacji i wzajemnej akceptacji, wszystko zależy od tego jaki przekaz będzie szedł przez Wasz kanał, jakiego języka używać i co chcecie tam przekazywać.


Gratuluję!
Aga Mentorka