WIDEOSPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI SZKOŁY

Działania uczniów i uczennic: "4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji."

Dodano: 03.05.2021

status:
zaakceptowana

ostatnia zmiana statusu:
2021-05-26 08:08

Na etapie przeprowadzania diagnozy potrzeb uczniów oraz organizacji naszych działań podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu wideospotkania z absolwentami naszej szkoły. W czasie pandemii zwiedzanie szkół średnich i uczestniczenie w "drzwiach otwartych" jest niemożliwe, więc pomyśleliśmy, że będzie to bardzo ciekawa i pomocna dla wielu uczniów inicjatywa. Opiekun grupy projektowej skontaktował się ze szkolnym doradcą zawodowym i zaprosił do wspólnych działań. Doradca zawodowy odpowiadał za kontakt z absolwentami. Udało się zaprosić dziesięciu absolwentów. Nasza grupa projektowa odpowiadała za przygotowanie infografiki/ zaproszenia na spotkanie, weryfikację uczestników (wysłanie linku na spotkanie) oraz za zebranie pytań od uczestników spotkania (uczniowie klas 7-8, przedstawiciele SU), przygotowanie scenariusza spotkania i poprowadzenie go.

W organizację wideospotkania zaangażowani byli:

• Marzanna Manikowska-doradca zawodowy, kontakt z absolwentami
  • Renata Białecka- nauczyciel informatyki/wicedyrektor szkoły, strona internetowa szkoły
  • Katarzyna Machalińska- dyrektor szkoły, powitanie uczestników spotkania
  • 10 absolwentów ZS29
  • uczniowie z klas 5-8

Najtrudniejsze było zebranie pytań od uczniów szkoły, ponieważ nie odpowiadali na nasze wiadomości oraz poprowadzenie samego spotkania. Dużo emocji i stres przed wystąpieniem, ale byliśmy dobrze przygotowanie. Podzieliliśmy się zadaniami.

Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy. Jeden z rodziców uczennicy klasy 7, który również uczestniczył w spotkaniu napisał :" Serdecznie dziękuję za chęci i ukierunkowanie. Dla mnie było to bardzo ważne."

Inne pliki związane z realizacją wyzwania