Fanpage samorządu XII LO
Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."
status:
zaakceptowana
ostatnia zmiana statusu:
2021-04-23 12:05
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:
Zainspirowane ćwiczeniem z inauguracji projektu postanowiłyśmy założyć fanpage samorządu uczniowskiego, aby poprawić komunikację między uczniami a organami samorządu. Dzięki stronie na Facebooku możemy szybko publikować ogłoszenia, a uczniowie za pomocą Messengera mogą do nas napisać. Po założeniu strony, ustawieniu logo szkoły jako profilowego i dodaniu administratorów, opublikowałyśmy pierwszy post informujący o powstaniu strony do którego dodałyśmy parę memów o szkole. Informacje o powstaniu strony dodałyśmy na zamkniętą grupę dla uczniów szkoły, którzy chętnie obserwowali fanpage.
Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?
W realizacji pomogli uczniowie szkoły, którzy obserwowali fanpage, reagowali na posty, komentowali je. Zaangażowani byli również uczniowie, którzy tworzyli memy związane ze szkołą.
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?
Najtrudniejsze były sprawy informatyczne, założenie strony samorządu i ustawienie tam odpowiednich opcji.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?
Szybkie wypromowanie strony, dotarła ona do ponad tysiąca odbiorców.
Agnieszka Kowalska
Mentor
Informacja zwrotna
23.04.2021 12:05
0
Gratuluję realizacji kolejnego działania?
Z doświadczenia w pracy z samorządami wiem, że SU boryka się z nie widocznością na tle szkoły, przez co często SU odbierany jest jako niepotrzebny podmiot, nic nie robiący, będący grupą wzajemnej adoracji (to wypowiedzi członków różnych SU). Wprowadzenie systemów komunikacyjnych między społecznością szkolną, a SU ma wiele pozytywnych wymiarów:
- transparentność działań;
- szybki przepływ informacji;
- promowanie, zachęcanie do działań na rzecz szkoły, a także zapraszania do jednorazowych działań w ramach danego projektu;
Mocne strony Waszego działania:
- działanie odpowiada na potrzebę szkoły;
- kanał FB, który ma w sobie wiele możliwości, nie tylko np: publikowania zdjęć, ale i treści, udostępniania linków, umożliwia tworzenie grup i podgrup, dyskusję i wrzucanie relacji, nadawanie na "żywo";
- informacja o nowo powstały programie.
Do przeanalizowania, zastosowania:
- Jaki plan mamy na prowadzenie tego kanału, kto będzie go prowadził, czy mamy na niego kontent? (to pytania dla Was, nie odpowiadajcie mi na nie) Jeśli chcecie rozwinąć i rozbujać ten kanał małym i przyjemnym sposobem dajcie znać chętnie podzielę się doświadczeniem i znajomością SM.
- Taki kanał poza kwestią informacyjną może pełnić format "gazetki szkolnej" możecie przy nim stworzyć redakcję z redaktorem naczelnym i dać przestrzeń na rozwój umiejętności dziennikarskich Waszym koleżankom i kolegom. Wy możecie im dać przestrzeń, a oni ją zapełnią w ramach SU.
- Treści, które będą się tam pojawiać nie muszą dotyczyć tylko szkoły, ale też mogą się pojawiać wywiady np: z psychologiem, doradcami zawodowymi ....ciekawymi zawodami, reportaże ...
- (o tym co mówiliśmy na spotkanie) zależy Wam aby uczniowie znali swoje prawa i obowiązki...może być to przestrzeń do edukacji w ramach tego, niekoniecznie wrzucając całego statutu, ale zajwkować jakimiś punktami z odnośnikiem do całości.
- niech to żyje, niech się dzieje....niech nie umrze ten kanał...
Znając już się trochę zauważam wasz potencjał i siłę, która w Was drzemie, możecie znacznie więcej, a liczne trudności, które będą Wam przeszkadzać...w przyszłości będą niezbędnym doświadczeniem w życiu.
Pozdrawiam
Aga Mentorka