Radio SP22

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 21.04.2021

Postanowiliśmy stworzyć radio, ponieważ telewizja budziła nasze szczere obawy. Nagraliśmy wcześniej film o przygodach Mikołaja w szkole, zajęło to mnóstwo czasu i zakończyło się sukcesem, ale nie mogliśmy sfilmować działań samorządowych. Radio to poszerzenie medium szkolnego jakim jest gazetka szkolna i strona internetowa. Założyliśmy, że celem tego przedsięwzięcia jest tworzenie słuchowisk dotyczących i działań szkoły i działań rodziców w kontekście szkoły i tematów interesujących uczniów.

Każdy uczeń, rodzic, nauczyciel może otworzyć nagrania, do których link został umieszczony w zakładce RadioSP22 na stronie internetowej szkoły.

W aktualnościach pojawia się informacja o zamieszczeniu nowego nagrania i zachęta do jego wysłuchania. Przede wszystkim informacje o działaniu radia są przekazywane podczas spotkań członków SU, którzy na lekcjach wychowawczych informują kolegów/koleżanki ze swojej klasy o nowych audycjach.

Początek to spotkanie tych, którzy chcą użyczyć głosu, nagrywaliśmy na dyktafon krótkie komunikaty co było świetna zabawą. Później poszukaliśmy pomocy jak skutecznie i bezpiecznie stworzyć podkasty. Wybraliśmy platformę, korzystając z podpowiedzi pana informatyka przetworzyliśmy nagrania. Powstał dział informacyjny oraz dział reklamowy, a chcemy jeszcze stworzyć relację z debaty, która odbyła się online w Dniu Ziemi. Pan dyrektor wyraził zgodę na zamieszczenie linku do radia na oficjalnej stronie szkoły.

polonista, opiekun gazetki szkolnej, rada rodziców, dyrekcja, informatyk

Wybranie co będziemy prezentować i w jakiej formie. Pierwsze podejście się nie udało, zrobiliśmy wywiad, ale to nie była dobra jakość.

Mamy o czym mówić mimo, że jesteśmy online. Komunikaty okazały się strzałem w dziesiątkę dla przewodniczących klas, wiedzą co się dzieje w szkole i mogą to przekazać klasom.

Fajnie się bawiliśmy nagrywając.