Messenger-Komunikacja wewnętrzna - GRUPY I, II, III, IV, VI

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 20.04.2021

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy posiada FB na którym zamieszczane są informacje z działalności placówki. uczniowie na bieżąco zaglądają na tą stronę. W związku z tym stworzono grupy kontaktu na Messengerze. Grupy nazwano GRUPA I, analogowo do wszystkich. W każdej grupie są uczniowie w ilości 12 osób lub mniej w zależności od liczebności grupy. Skład grupy ulega zmianie w związku z dużą rotacją uczniów w placówce. Wgląd konwersacji ma administrator (Marta Augun). Na grupie można wymieniać doświadczenia, wykonywać ankiety, przekazywać co jest zadane z danego przedmiotu, przesyłać screeny z zajęć. Ułatwia to komunikacje między uczniami i nauczycielami.

Administrator Facebooka, dyrektor, i wychowawcy prowadzący grupę na internacie.

Przekonanie wychowanków do dołączenia do grupy.

Przekonanie do udziału we wspólnym działaniu.

Kulturalne porozumiewanie się na grupach.

80% udział chłopców w grupach. Systematyczny przepływ informacji.