Podstawy podstaw, czyli graficzne przewodniki po Microsoft Teams i innych techonologicznych cudach nauki zdalnej.

Komunikacja i media: "5. Przygotowujemy film instruktażowy lub grafikę pokazującą, jak korzystać z wybranego narzędzia ułatwiającego naukę, pracę, komunikację."

Dodano: 14.04.2021

Po wstępnych ustaleniach co do wyglądu i ogólnej "zawartości" grafik w pierwszej połowie marca, przewodniki dotyczące platformy Microsoft Teams oraz innych narzędzi pomagających w nauce zdalnej powstawały w dniach od 22 do 28 marca. W poniedziałek 29.03 zostały wysłane do nauczyciela zajmującego się profilem facebookowym naszej szkoły razem z przygotowanymi opisami do nich. W sumie udostępnianie wszystkich postów zajęło trzy dni - 29-31.03 - i udało się bez żadnych problemów, za to z pozytywnym wydźwiękiem.

Niewymownie pomógł nam pan Witold Szkodziński, nauczyciel języka angielskiego i jedna z osób odpowiedzialnych za szkolny profil na Facebooku - zgodził się udostępnić w naszym imieniu grafiki i notatki do tychże grafik.

Okazało się, że największym wyzwaniem było nie samo przygotowanie grafik, ani ustalenia co do sposobu, w jaki podzielimy się nimi ze społecznością szkolną, ale samo wymyślenie, co właściwie chcemy zrobić - początkowe pomysły były dość różne od ostatecznego efektu naszych prac, ale niestety pandemia uniemożliwiła ich zrealizowanie.

Przede wszystkim cieszymy się, że udało nam się nie tyle wykonać zadanie projektowe - choć to niemała wartość dodana - a wykonać coś, co być może pomogło szkolnej społeczności.