Audycje muzyczne i wieczór gier

Działania uczniów i uczennic: "3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas których każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia."

Dodano: 13.04.2021

Z powodów pandemii musieliśmy inaczej zrealizować to wyzwanie. Nie można było integrować się na żywo więc podczas spotkań SU wpadliśmy na pomysł organizacji wieczorku gier i zabaw oraz tematycznych audycji muzycznych. Wszystko planowaliśmy z wyprzedzeniem, czyli jak ma to wyglądać, kto będzie wszystko nadzorował, kiedy poinformujemy cała społeczność szkoły przez Facebooka i ogłoszenia w klasach. Realizacja audycji jak i wieczoru gier przebiegła pomyślnie. Nie mieliśmy wielkich problemów. W audycji świątecznej bądź walentynkowej (odbyły się już trzy) wszystko polegało na tym, że uczniowie i nauczyciele wysyłali do osoby prowadzącej audycje piosenki z dedykacją, które były puszczane na jednym z zespołów o nazwie "Życzliwość" w aplikacji Teams na której mamy też lekcje. Wieczór gier polegał po prostu na graniu w różne gry rozmawiając na szkolnym komunikatorze. Tak jak w audycji nauczyciele jak i uczniowie sami wybierali gry, w które chcą zagrać.

Oprócz zespołu projektowego, w realizacji wyzwania byli zaangażowani uczniowie i nauczyciele naszej szkoły którzy brali udział w wydarzeniach. Natomiast nasza koleżanka z klas ósmych odgrywała jedną z najważniejszych stanowisk. To ona porządkowała wszystkie życzenia i piosenki na audycjach, za co jesteśmy jej wdzięczni.

Najtrudniejszą rzeczą w realizacji tego wyzwania było powiadomienie wszystkich uczniów o szkolnych imprezach, którzy są nimi zainteresowani. Przez zdalne nauczenie bardzo łatwo coś przegapić, a tego nie chcieliśmy.

Uważamy, że zrealizowaliśmy dane wyzywanie na szóstkę. Działaliśmy dobrze i sprawnie. Audycje jak i wieczór gier wyszedł naprawdę dobrze. Tak się super wszyscy bawili, że uczniowie jak i nauczyciele chcą więcej takich integracyjnych imprez.