Spotkanie z rodowitym Ślązakiem

Działania uczniów i uczennic: "4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji."

Dodano: 31.03.2021

Przed Świętami Bożego Narodzenia w szkole zostało zorganizowane spotkanie z Marianem Makulą - śląskim artystą kabaretowym. Ponieważ zostało ono przeprowadzone w czasie zdalnego nauczania, odbyło się online ( na platformie Teams, gdzie utworzono specjalne zespoły na tę okazję). Ze względu na to, że nasz ekspert nigdy nie miał do czynienia z tym środkiem zdalnej komunikacji, dzień wcześniej przedstawiciel SU wraz z opiekunem spotkał się z panem Marianem na platformie Teams w celu przetestowania możliwości opcji programu oraz udzieleniu mu instrukcji. Spotkanie było zorganizowane dla czterech klas podzielonych na dwie grupy (klasy 5 i 6 oraz 7 i 8). Podczas godzinnego spotkania pan Makula opowiadał uczniom i nauczycielom o śląskich tradycjach świątecznych oraz dorastaniu na południu Polski. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, z której chętnie korzystali.

W realizacji tego wyzwania zespół projektowy poradził sobie sam. Jedynie widzowie (uczniowie i nauczyciele) mogli czynnie brać udział w samym spotkaniu poprzez zadawanie pytań i krótkie rozmowy z prowadzącym.

Najtrudniejsze było przekazanie instrukcji odnośnie przeprowadzenia spotkania prowadzącemu ze względu na jego brak doświadczenia z aplikacją Microsoft Teams.

Z sukces uważamy pozytywne opinie uczniów i nauczycieli o samym spotkaniu. Podczas niego pan Makula przekazał wiele ciekawych informacji o Śląsku i jego tradycjach. Również zorganizowanie spotkania pod względem technicznym (m.in. założenie zespołów, przekazanie informacji o spotkaniu), które nie spotkało się z żadnymi problemami uważamy za pozytyw i okazję do zdobycia doświadczenia.