Pierwsze kroki w programie CANVA - film instruktażowy

• WYBITNA RELACJA

Komunikacja i media: "5. Przygotowujemy film instruktażowy lub grafikę pokazującą, jak korzystać z wybranego narzędzia ułatwiającego naukę, pracę, komunikację."

Dodano: 31.03.2021

Ze względów epidemiologicznych, aby przygotować film instruktażowy ukazujący, jak korzystać z programu CANVA

ułatwiającego naukę, pracę oraz komunikację musiałyśmy pracować zdalnie. Każda z nas po podzieleniu się obowiązkami,

pracowała nad prezentacją w programie Microsoft PowerPoint, w tym samym czasie konsultując się ze sobą poprzez

videochat na komunikatorze Google Meet. Dzięki temu byłyśmy w stanie w równym stopniu zaangażować się

w tworzenie projektu, a tym samym zachować bezpieczeństwo w wyjątkowo trudnym dla każdego okresie

światowej pandemii. Następnym krokiem było spotkanie się wspólnie w szkole, zachowując wszystkie

zasady reżimu sanitarnego i stworzenie filmiku istruktażowego wykorzystując wcześniej przygotowaną prezentację.

W tym pomógł nam nauczyciel informatyki w naszej szkole, a także kolega z naszej klasy, który zna wszystkie

tajniki ze świata komputerów. Dzięki ich pomocy udało nam się z największą dokładnością i precyzją

przygotować film instruktażowy, który bez wątpienia ułatwi pracę i naukę całej społeczności szkolnej.

Z poza zespołu projektowego zaangażowane były również inne osoby miedzy innymi uczeń klasy siódmej Krystian oraz Pan od informatyki. Dzięki ich zaangażowaniu mogłyśmy prężnie wykonać powierzone nam zadania. Ich pomoc była bardzo przydatna przy zmontowaniu filmiku na potrzeby projektu.

Przede wszystkim najtrudniejszym w realizacji wyzwania była panująca pandemia i brak możliwości codziennego spotykania się w szkole, by na bieżąco móc omówić związane z projektem zagadnienia. Wspólne przygotowania do kolejnego spotkania online nie były możliwe, mogłyśmy tylko komunikować się przez portal społecznościowy i tak planować realizację naszych pomysłów. Pomimo tego starałyśmy się na bieżąco wywiązywać z powierzonego nam zadania by móc brać udział w kolejnych etapach spotkań.

Uważam, że sukcesem w realizacji tego wyzwania było wyonanie kompletnego filmiku instruktażowego do Canvy . Ponieważ pomimo panującej pandemii i braku możliwości spotkania się stacjonarnego, za pośrednictwem komunikatora Meet, dzieląc się na role stworzyłyśmy prezentację, z której nasz kolega z klasy i pan od informatyki w późniejszym czasie stworzyli filmik korzystając przy tym z programów do tworzenia filmów. Dużym sukcesem dla nas było również to, że nasi nauczyciele jak i uczniowie naszej szkoły dzięki nam i filmikowi poznali nowe internetowe narzędzie umożliwiające tworzenie własnych projektów, prezentacji, materiałów do lekcji oraz zadań domowych. Jest to nowy, innowacyjny sposób do wykorzystania na lekcji, który z pewnością zaciekawi niejednego "znudzonego" nauczaniem zdalnym ucznia czy też nauczyciela.